Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This event has passed.

Café Európa: Hrozí ďalšia vojna na Balkáne?

6. jún. 2017 @ 5:30 pm - 7:00 pm

Pozývame Vás na diskusiu pri kávičke a koláčiku o západnom Balkáne. Prebiehajú masívne protesty v Srbsku aj v Macedónsku, kde stále nie je vyriešená ústavná kríza. V Chorvátsku padla vláda, v Kosove hrozia predčasné voľby a v Albánsku blížiace sa voľby bojkotuje opozícia. Okrem toho narastá etnické napätie v Bosne a Hercegovine i medzi ostatnými štátmi navzájom. Hrozí ďalšia balkánska vojna?
Diskutovať budú:
Rastislav Kostilník, Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky
Tomáš Strážay, analytik Slovak Foreign Policy Association

Moderuje Vladimír Bilčík, Slovak Foreign Policy Association

 

Otázky do diskusie je možné klásť aj na www.slido.com s hashtagom #CEBB. Napísaním otázky na stránku podujatia alebo do komentárov sa automaticky zapájate do súťaže o vecné ceny od organizátora diskusie – ZEKvSR.

PRIAMY PRENOS z diskusie môžete sledovať tu

Hlavný organizátorom diskusie: Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, spoluorganizátor diskusie: Slovak Foreign Policy Association, mediálni partneri: EurActiv.sk a SME
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Chceli by sme vás upozorniť, že filmový štáb/fotograf budú prítomní na mieste počas tohto podujatia a budú natáčať/fotografovať. Takto získané materiály budú použité na ilustračné a informačné účely súvisiace s aktivitami alebo projektmi našej inštitúcie alebo Európskej únie.