Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This event has passed.

Café Európa: Kam idú eurofondy?

18. január. 2016 @ 12:00 am

Slovensko po vyhodnotení predošlého programovacieho obdobia (2007-13) skončilo s treťou najnižšou mierou absorpčnej schopnosti pri čerpaní prostriedkov zo štrukturálnych fondov EÚ. Napriek možnosti dočerpať tieto prostriedky, sa nepodarilo v roku 2015 využiť túto možnosť v plnej miere. Vláda poukazuje najmä na konečných prijímateľov, obce a mestá, na ktorých ležala povinnosť zazmluvnené projekty realizovať. Médiá, ale aj správa NKÚ upozorňujú na niektoré systémové problémy, ako napríklad časovú náročnosť pri verejnom obstarávaní či vysokú fluktuáciu pracovníkov štátnej správy, ktorí majú eurofondy na starosti.

– Čo je potrebné na Slovensku zmeniť, aby sa zvýšila absorpčná schopnosť?
– Prečo niektoré operačné programy dosahujú takmer 90% úspešnosť pri čerpaní prostriedkov, zatiaľ čo napr. OP Konkurencieschopnosť a hospodársky rast len niečo cez 60%?
– Ako efektívne sa využívajú tieto prostriedky?
– Realizoval sa program kolegiálnej výmeny skúseností, ktorý ako možnú pomoc pre Slovensko pri zvyšovaní kapacity čerpať eurofondy avizovala na marcovej návšteve Bratislavy komisárka pre regionálnu a mestskú politiku Corinu Cretu?

Kedy: 18.01.2016 17.30 h – 19.00 h

Diskutovať budú:

Dušan Chrenek (Vedúci ZEK v SR)

Tamás Szőke (Centire)

Moderuje Aneta Világi (SFPA)

Podrobnosti

Dátum:
18. január. 2016
Čas:
12:00 am
Webstránka:
http://cafeeuropa.sk/index.php/diskusie/planovane/details/47-kam-idu-eurofondy

Miesto udalosti

KC Dunaj, Nedbalova 3, Bratislava

Organizátor

Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku