Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This event has passed.

Corporate Governance Forum 2017

6. apríl. 2017

V septembri 2015 boli na stretnutí ministrov financií a guvernérov centrálnych bánk krajín G 20 v Ankare vydané aktualizované OECD princípy Corporate Governance.

Na základe tejto skutočnosti Stredoeurópska asociácia správy a riadenia spoločností (Central European Corporate Governance Association – CECGA) v spolupráci so zástupcami Ministerstva spravodlivosti SR, Ministerstva financií SR, Ministerstva hospodárstva SR, Burzy cenných papierov v Bratislave a Ekonomickej univerzity v Bratislave pristúpila k revízii Kódexu správy a riadenia spoločností na Slovensku z roku 2008 a v októbri 2016 vydala revidovaný Kódex správy spoločností na Slovensku („Kódex“).

Revidovaný „Kódex“ vstúpil do platnosti 1.1.2017 a spoločnosti, ktoré sa prihlásili k dodržiavaniu princípov Corporate Governance budú po prvýkrát zverejňovať Vyhlásenie správy spoločnosti vo výročnej správe za rok 2017.

So zámerom uľahčiť spoločnostiam prechod na nový „Kódex“ sa autori „Kódexu“ rozhodli odprezentovať jeho jednotlivé princípy a reportovanie formou Vyhlásenia správy spoločností na Corporate Governance Forum 2017, ktoré sa bude konať 6. apríla 2017 v priestoroch VÚB, a.s., Mlynské Nivy 1 v Bratislave. Viac o tomto podujatí, ako aj kompletný program a podmienky registrácie sú uvedené na http://cecga.org/corporate-governance-forum-2017/.

Program: http://cecga.org/wp-content/uploads/PROGRAM-1.pdf

Registrácia: http://cecga.org/wp-content/uploads/REG-FORM.pdf

Podrobnosti

Dátum:
6. apríl. 2017
Webstránka:
http://cecga.org/corporate-governance-forum-2017/

Miesto udalosti

VÚB, a.s., Mlynské Nivy 1, Bratislava

Organizátor

Central European Corporate Governance Association