Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This event has passed.

Erasmus Week

7. máj. 2012 @ 12:00 am - 11. máj. 2012 @ 12:00 am

Udalosť Navigation

Erasmus mobility a stáže využívajú študenti vysokých škôl už 25 rokov.  Pri príležitosti výročia tohto výmenného programu sa medzinárodná študentská organizácia Erasmus Student Network Slovakia v spolupráci so Slovenskou akademickou asociáciou pre medzinárodnú spoluprácu rozhodli zorganizovať Erasmus Week.

Podrobný program podujatí Erasmus Week v jednotlivých mestách

Erasmus Week zahŕňa 4 projekty:

Erasmus Tour de Slovensko – Cesta po slovensku, ktorá v každom zo zapojených miest prinesie nápaditý program od študentov zameraný na prezentáciu najúspešnejšieho študentského výmenného programu ERASMUS,  ktorý nás – Slovákov – už od roku 1997 približuje k zvyšku EÚ. Aj samotní výmenní študenti budú mať možnosť prezentovať prostredie, z ktorého pochádzajú. Jednotlivé bloky sa budú realizovať na univerzitách, na námestiach a v obchodných centrách.

Galéria Spomienok – Fotografická súťaž, ktorá vyústi v 25 najlepších fotografií študentov, charakterizujúcich dušu programu ERASMUS. Najlepšie fotografie budú počas Erasmus Tour de Slovensko vystavené popri jednotlivých blokoch. Autor výhernej fotografie získa zatiaľ nešpecifikovanú cenu.

SocialErasmus – projekt bude sprevádzaný fenoménom tzv. community work, kde študenti a organizátori spoja sily aby vykonali niečo pre spoločnosť. Väčšinou ide o prácu s deťmi, seniormi, alebo inú spoločensky prospešnú prácu.

Quo Vadis Erasmus – postupnosť panelových diskusii po Slovensku za účelom informovať a motivovať študentov a akademikov, aby sa oboznámili s programom ERASMUS, s jeho novým návrhom ERASMUS FOR ALL a nakoniec, aby vycestovali do zahraničia na výmenný pobyt. Momentálne prebehli už 2 panelové diskusie za účasti expertov z oblasti školstva a vzdelávania.

Kontakt:

Web: http://erasmusweek.esn.sk
Oficiálny web: www.esn.sk
Facebook: http://www.facebook.com/ESNSlovakia
Email: erasmusweek@esn.sk

Zdroj: ESN Slovakia

Podrobnosti

Začiatok:
7. máj. 2012 @ 12:00 am
Koniec:
11. máj. 2012 @ 12:00 am
Webstránka:
http://erasmusweek.esn.sk/

Miesto udalosti

Prešov, Banská Bystrica, Nitra, Bratislava, Košice

Organizátor

ESN Slovensko, SAAIC Slovensko