Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This event has passed.

Euro má 10 rokov: Lekcie z desaťročia života so spoločnou menou

14. máj. 2008 @ 12:00 am

Katedra politológie Filozofickej fakulty UK a Slovenská spoločnosť pre zahraničnú politiku vás v rámci programu Jour Fixe a Excelentná univerzita pozýva na prednášku, ktorú povedie prof. Kenneth Dyson, s názvom

Euro má 10 rokov: Lekcie z desaťročia života so spoločnou menou

Prednáška sa uskutoční 14. mája 2008 o 15:00 na Filozofickej fakulte UK- miestnosť N 425, Šafárikovo nám. 6 (vhod z Múzejnej ul.), Bratislava. Prednáška spojená s diskusiou bude v anglickom jazyku, tlmočenie do slovenského jazyka je zabezpečené.

Prof. Kenneth Dyson pôsobí na výskumnom oddelení European Governance, Identity and Public Policy na Cardiff School of European Studies. V rámci výskumných projektov sa venuje vplyvu Eura na členské štáty, zmenám v európskom centrálnom bankovníctve v dôsledku globalizácie a europeizácie a vzťahom medzi prehlbovaním európskej integrácie a rozširovaním EÚ. Kniha The Road to Maastricht: Negotiating Economic and Monetary Union (1999), ktorú prof. Dyson napísal spolu s K. Featherstonom, bola americkým časopisom Choice ocenená ako najlepšia akademická kniha roka. Profesor Dyson je členom Britskej akadémie a má bohaté skúsenosti ako externý poradca a konzultant viacerých univerzít medzi inými London School of Economics, Univerzita v Kolíne, Univerzita v Astone a v Liverpoole, London Metropolitan University, ale aj dokumentárnej série BBC2 venovanej vytvoreniu  Eura.

Podrobnosti

Dátum:
14. máj. 2008
Čas:
12:00 am
Webstránka:
http://www.exu.sk/

Miesto udalosti

Bratislava

Organizátor

Excelentná univerzita