Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This event has passed.

EUrópa na festivale Pohoda 2016

7. júl. 2016 @ 2:00 pm - 9. júl. 2016 @ 6:00 pm

Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku bude aj tento rok prítomné na najväčšom slovenskom hudobnom festivale Pohoda 2016. Návštevníci festivalu sa môžu opäť tešiť na stan EUrópa stage, ktorý bude hostiť zaujímavé debaty pod hlavičkou Café Európa k aktuálnym európskym témam. Nebude chýbať ani EÚ info zóna s informáciami o EÚ a programom pre všetky vekové kategórie. Budete môcť preukázať svoje vedomosti o fungovaní EÚ a vyhrať super ceny v súťažiach, kvízoch aj EÚ kolese šťastia. To všetko v dňoch 07.-09.07. na trenčianskom letisku @EUrópa stage a EÚ info zóna!

V stane EUrópa stage bude nabitý program. Okrem koncertov sú pripravené diskusie pod hlavičkou Café Európa na najaktuálnejšie témy, ktoré hýbu Európou.
Európa v súčasnosti čelí mnohým problémom a výzvam, ktoré dostali celý kontinent do stavu krízy – od následkov finančnej krízy, cez utečeneckú vlnu, nárast euroskepticizmu, otázky možného vystúpenia niektorých krajín z Európskej únie, až po ruskú propagandu a konflikt na Ukrajine. Pre tých, ktorým nie sú tieto témy ľahostajné, sú pripravené diskusie, ktoré vďaka zaujímavým hosťom sľubujú náučný a obohacujúci zážitok.

Debaty v EUrópa Stage na Pohode 2016

piatok 8. júla
11.00 – 12.00 – Café Európa: Prečo volíme fašistov? – moderuje Štefan Hríb, diskutujú: Juraj Benčík (herec, mím a pedagóg).
12.00 – 12.50 – Café Európa: Prečo sa bojíme utečencov? – moderuje Michal Hvorecký, diskutujú: Zuzana Števulová (riaditeľka Ligy za ľudské práva), Rasha Abbas (sýrska spisovateľka a novinárka žijúca v Nemecku), Martin Dubéci (analytik a aktivista z občianskeho združenia Progresívne centrum).
Diskusia je pripravená v spolupráci s Goetheho Inštitútom.
Diskusia bude prebiehať v anglickom jazyku.

sobota 9. júla
12.00 – 12.50 – Café Európa: Médiá ako zbraň: Môže ruská propaganda rozložiť Európu? – moderuje Mirek Tóda (Denník N), diskutujú: Alexander Duleba (riaditeľ Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku), Juraj Smatana (učiteľ a občiansky aktivista), Jaroslav Naď (spoluzakladateľ portálu antipropaganda.sk zo Slovenského inštitútu pre bezpečnostnú politiku).
15.00 – 16.00 – Café Európa: Svet bez Václava Havla – moderuje Štefan Hríb, diskutujú: Karel Schwarzenberg (eský politik, exminister zahraničných vecí a bývalý kancelár prezidenta Václava Havla), Martin Bútora (slovenský sociológ, spisovateľ, vysokoškolský pedagóg a diplomat), Vladimír Hanzel (bývalý osobný tajomník prezidenta Václava Havla, hudobný publicista a kritik).

V EÚ info zóne, budú pripravené zábavné súťaže, vedomostné kvízy a interaktívne hry, ako napríklad koleso šťastia, či európske puzzle, v ktorých si návštevníci môžu otestovať svoje vedomosti o Európe a Európskej únii. Pripravili sme aj informačné materiály pre tých, ktorí by sa radi dozvedeli viac o fungovaní EÚ, alebo o príležitostiach, ktoré občanom Únia ponúka. Žiaci a študenti sa napríklad môžu dozvedieť všetko o programe Erasmus+ a to najmä o štúdiu a dobrovoľničení v zahraničí. Nebude chýbať ani fotokútik a žrebovanie o skvelé ceny. EÚ info zónu sme pre Vás pripravili v spolupráci s Erasmusplus SK, Erasmus SAAIC a IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže. Chýbať nebude ani miestne informačné centrum Europe Direct Trenčín.

Podrobnosti

Začiatok:
7. júl. 2016 @ 2:00 pm
Koniec:
9. júl. 2016 @ 6:00 pm
Webstránka:
https://www.facebook.com/events/1637805876540149/

Miesto udalosti

Letisko Trenčín

Organizátor

Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku