Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This event has passed.

Hospodárska kríza vo svete a na Slovensku

23. október. 2009 @ 9:02 am

Ministerstvo hospodárstva SR  a Ekonomický ústav  SAV pozývajú na konferenciu pod názvom

Hospodárska kríza vo svete a na Slovensku

Podujatie sa uskutoční 23. októbra 2009 o 9:00 v kinosále (miestnosť č. 20, 1. poschodie) na pôde MH SR (Mierová 19, Bratislava).

Hlavným cieľom konferencie je zhodnotiť vplyv globálnej finančnej a hospodárskej krízy na svetovú a slovenskú ekonomiku, analyzovať ekonomické aspekty hospodárskej krízy a ich následky na trh.

Zamestnanci MH SR a SARIA zodpovední za získavanie nových investorov vysvetlia ako postupujú  v období hospodárskej recesie, aké má Slovensko v tomto smere postavenie v konkurenčnom prostredí EÚ. Odôvodnia pozastavenie štátnej pomoci pre niektorých investorov a naopak predĺženie obdobia plnenia záväzkov pre iné spoločnosti. Experti sprostredkujú najnovšie údaje a trendy týkajúce sa hospodárskej krízy, podrobne rozoberú jej mechanizmy a možnosti vlád na elimináciu jej dôsledkov. Tiež načrtnú prognózy ďalšieho vývoja hospodárstva krajiny. Zámerom je informovať podnikateľskú sféru, orgány štátnej správy a odbornú verejnosť o možnom očakávanom vývoji predovšetkým v Európskej únii a na Slovensku.

Po skončení podujatia (cca o 14:00) plánujeme tlačovú konferenciu.

Sprievodným podujatím konferencie bude prezentácia publikácie s názvom „Vývoj a perspektívy svetovej ekonomiky – Globálna finančná a hospodárska kríza (príčiny – náklady – východiská)“, aktuálne vydanej Ekonomickým ústavom SAV v snahe sprostredkovať najnovšie výsledky výskumu svetovej ekonomiky a poskytnúť argumentáciu kvalitatívne nového charakteru prebiehajúcej globálnej krízy.

Podrobnosti

Dátum:
23. október. 2009
Čas:
9:02 am
Webstránka:
http://www.mhsr.sk/

Miesto udalosti

Bratislava

Organizátor

MH SR, Ekonomický ústav SAV