Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This event has passed.

Prednáška: Islamofóbia a jej príčiny

18. január. 2008 @ 12:00 am

Udalosť Navigation

Katedra politológie FiF UK si Vás dovoľuje pozvať na prednášku Prof. Henka Dekkera, ktorá sa koná v rámci národného projektu Excelentná univerzita.

Téma prednášky: Islamofóbia a jej príčiny

Prednáška v anglickom jazyku (bez tlmočenia) spojená s diskusiou sa uskutoční 18. januára 2008 o 13:00 na Filozofickej fakulte UK – miestnosť 236, Gondova 2, Bratislava.

Prof. Henk Dekker, PhD je riaditeľom Európskeho centra pre výskum migrácie a etnických vzťahov (ERCOMER) na Utrecht University a zároveň pôsobí na Leiden University. Jeho výskum sa zameriava na štúdium politického správania, volebného správania, nacionalizmu, národných stereotypov a politického cynizmu. Najnovšie sa zaoberá islamofóbiou v západnej Európe. V roku 2006 získal cenu Nevitta Sanforda, udeľovanú Medzinárodnou spoločnosťou pre politickú psychológiu (ISPP) za profesionálny rozvoj disciplíny, za zavádzanie princípov politickej psychológie do praxe a za jeho publikácie v oblasti výskumu nacionalizmu.


Diskusia je organizovaná v rámci Národného projektu Excelentná univerzita, podporeného v rámci JPD NUTS II Bratislava Cieľ 3, spolufinancovaného z Európskeho sociálneho fondu www.esf.gov.sk. 

Podrobnosti

Dátum:
18. január. 2008
Čas:
12:00 am
Webstránka:
http://www.exu.sk/

Miesto udalosti

Bratislava

Organizátor

Excelentná uuniverzita