Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This event has passed.

Konferencia „Euro – výzva pre všetkých“

9. november. 2007 @ 12:00 am

Udalosť Navigation

V piatok 9. novembra od 9.00 do 13:00 sa v Bratislave v hoteli Crowne Plaza, Miestnosť Berlin, Hodžovo námestie 2 uskutoční konferencia na tému príprav Slovenska na vstup do Európskej menovej únie.

S príspevkami vystúpia: Predseda vlády SR Robert Fico, člen Európskej komisie Ján Figeľ, poslanci Európskeho parlamentu Sergej Kozlík a Vladimír Maňka, guvernér Národnej banky Slovenska Ivan Šramko, splnomocnenec vlády SR pre zavedenie eura Igor Barát, štátny tajomník Ministerstva financií SR František Palko, Christian Ghymers, poradca Generálneho riaditeľstva EK pre hospodárske a menové záležitosti (DG ECFIN) a ďalší významní hostia.

Ako uviedla Andrea Elscheková – Matisová, vedúca Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku: „Predpokladom na úspešný prechod Slovenska na euro nie je len udržateľné plnenie Maastrichtských kritérií, ale aj včasná a zodpovedná príprava všetkých zainteresovaných. A práve o tom budeme hovoriť na našej konferencii.“

„Pripravované zavedenie eura na Slovensku bude  po otvorení hraníc a postupnom uvoľňovaní trhu práce ďalším hmatateľným prejavom príslušnosti Slovenska k Európskej únii. Aj preto iste všetkým záleží, aby prechod na euro bol úspešným“, povedal riaditeľ Informačnej kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku Róbert Hajšel.

Konferenciu organizuje Zastúpenie Európskej komisie v Slovenskej republike a Informačná kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku v spolupráci s Podnikateľskou alianciou Slovenska.

Účasť zástupcov médií je vítaná počas celého podujatia. Tlačová konferencia sa uskutoční o 11.15.

Roman Schönwiesner
Tlačový tajomník
Zastúpenie Európskej komisie v SR
E-mail: roman.schoenwiesner@ec.europa.eu
Tel.: 02 5443 1718

Ivana Janíková Stavrovská
Tlačová tajomníčka
Informačná kancelária Európskeho parlamentu v SR
E-mail: ivana.janikova@europarl.europa.eu
Tel.: 02 5920 3295

Podrobnosti

Dátum:
9. november. 2007
Čas:
12:00 am

Miesto udalosti

Bratislava

Organizátor

Európska komisia, Európsky parlament