Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This event has passed.

Medzinárodná konferencia o zodpovednom podnikaní a Trhovisko riešení 2012

10. máj. 2012 @ 12:00 am

Túžite po úspešnom biznise?

Business Leaders Forum a Nadácia Pontis vás pozývajú na tohtoročnú konferenciu o zodpovednom podnikaní

Úspešné podnikanie, sloboda v práci alebo ako zastaviť korupciu v slovenskom biznise. Aj tomu sa bude venovať Medzinárodná konferencia o zodpovednom podnikaní, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 10.mája v Hoteli Gate One.

Vybrali sme najlepších

Nenechajte si ujsť skvelého spíkra Henryho Stewarta z malej britskej IT firmy Happy, ktorého pred niekoľkými rokmi vyhlásili za jedného z najvplyvnejších biznismenov na svete. Miluje horúcu čokoládu a Financial Times ho umiestnil na druhé miesto v rebríčku najlepších zamestnávateľov. Britský manažér vie, že nik iný neposkytne lepšiu službu zákazníkom, ako kvalitní a motivovaní zamestnanci.

Tomáš Hajzler, český propagátor slobody v práci, si svoju poradenskú firmu Peoplecomm založil potom, čo vyhorel. Dnes dáva za príklad známe firmy ako Google, nábytkársky gigant IKEA, vynálezcu Goratexu W.L. Gore či výrobcu najznámejších motocyklov Harley – Davidson, ktoré majú spoločné jedno. Zabudli na hierarchický systém a prestali rozhodovať za svojich zamestnancov. Namiesto toho im dali slobodu.

Po tom, čo tento rok slovenskou spoločnosťou otriasala korupčná kauza, sa Nadácia Pontis spolu s Business Leaders Forum, rozhodli venovať téme korupcie. Diskusia so Štefanom Hríbom by mala priniesť hlbokú debatu a riešenia na tému, do akej miery je slovenský biznis skorumpovaný. Protikorupčné riešenia bude so zástupcami firiem hľadať aj riaditeľ Transparency International Gabriel Šípoš.

Inšpirujte sa na Trhovisku riešení

Tohtoročná konferencia bude výnimočná aj tým, že jej účastníci si budú môcť vybrať z 11 diskusných stolov. Budú ich viesť ľudia, ktorým je filozofia zodpovedného podnikania blízka. V ponuke bude niekoľko tém ako nové prístupy k zamestnancom, tvorba stratégie zodpovedného podnikania a reportingu alebo znižovanie emisií a ochrana životného prostredia.

Na konferenciu sa po dvoch rokoch vracia aj obľúbené Trhovisko riešení, ktoré ponúkne tie najlepšie slovenské príklady z oblasti zodpovedného podnikania. Ak vás zaujíma, ktorý zamestnávateľ sa rozhodol pre založenie linky dôvery alebo pre zladenie osobného a pracovného života svojich zamestnancov, určite by ste na ňom nemali chýbať. Na trhovisku vám predstavíme 10 zaujímavých dodávateľských príkladov medzi malými a stredných firmami a desať najlepších príbehov z Via Bona Slovakia 2011.

Program konferencie

Registrácia

Partneri

Podrobné informácie o konferencii nájdete na

http://konferencia.blf.sk/

Zdroj: Nadácia Pontis

Miesto udalosti

Bratislava, Hotel Gate One

Organizátor

Business Leaders Forum, Nadácia Pontis