Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This event has passed.

Medzinárodný seminár „Partnerstvá pre SR-UKR cezhraničnú spoluprácu“

22. november. 2007 @ 12:00 am - 23. november. 2007 @ 12:00 am

Pozývame Vás na medzinárodný seminár „Partnerstvá pre SR-UKR cezhraničnú spoluprácu“, ktorý sa uskutoční v dňoch 22.-23. novembra 2007 (štvrtok a piatok) v Hoteli Senátor, Hlavná 67, Prešov (1. posch.).

Medzinárodný seminár je súčasťou projektu, ktorý realizuje Výskumné centrum Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku (RC SFPA), n.o., Karpatský Euroregión Slovensko (KER) a Národný inštitút strategických štúdií Ukrajiny (NISS) s názvom „Partnerstvá pre SR-UKR cezhraničnú spoluprácu“. Projekt je spolufinancovaný MVRR SR v rámci programu podpory Euroregionálnych aktivít (SPERA 2007), Zmluva č. 317/610/2007.

Hlavným cieľom projektu je zintenzívniť slovensko-ukrajinskú cezhraničnú spoluprácu prostredníctvom sieťovania partnerov, sprostredkovania informácií o potenciálnych partneroch pre cezhraničnú spoluprácu a prehĺbením jestvujúcich partnerstiev. Súčasne je cieľom iniciácia novej a prehĺbenie jestvujúcej spolupráce partnerov pri tvorbe spoločných cezhraničných projektov s dôrazom na využívanie jestvujúcich finančných nástrojov na európskej (Európska politika susedstva/ENPI, Medzinárodný Vyšehradský fond), národnej (Slovenská oficiálna rozvojová pomoc Ukrajine) či regionálnej úrovni.

Zároveň si Vás dovoľujeme osloviť o vyplnenie priloženého dotazníka. Dotazník má slúžiť ako podklad pre publikáciu, ktorá bude vydaná koncom decembra 2007 v náklade 1.000 ks v Sj a v Ukrj, pričom publikácia bude mixom: propagačný materiál/informačný materiál o jednotlivých subjektoch aktívnych v cezhraničnej spolupráci a v kombinácii s odborným textom mapujúcim SR-UKR cezhraničnú spoluprácu. Všetky Vami poskytnuté informácie v dotazníku budú odborne spracované a budú použité v rámci propagačnej/informačnej časti publikácie, čo Vám prinesie možnosť propagácie Vašej organizácie a Vašich aktivít/zámerov v SR-UKR cezhraničnej spolupráci. Vyplnení dotazník Vás prosíme doručiť do 3. decembra 2007 na vyššie uvedené kontakty.

Podrobnosti

Začiatok:
22. november. 2007 @ 12:00 am
Koniec:
23. november. 2007 @ 12:00 am

Miesto udalosti

Prešov

Organizátor

SFPA