Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This event has passed.

Noc výskumníka na Slovensku 2007

28. september. 2007 @ 12:00 am

Udalosť Navigation

Portál EurActiv.sk vás spoločne so svojimi partnermi SOVVA a SAV pozývajú na akciu nazvanú „Noc výskumníka.“ Ide o celoeurópsku akciu spolufinancovanú Európskou komisiou. Slovenská republika sa k nej pripája prvýkrát.

Poslaním projektu financovaného zo 7. Rámcového programu Európskej únie pre výskum a vývoj  je ukázať, že výskumníci sú medzi nami, sú ľudia ako my ostaní. Majú však fascinujúce povolanie, v ktorom sa pokúšajú objaviť neobjavené
a vyskúmať nepoznané.

Môžete sa zúčastniť napríklad vedeckej show „Tajomstvá priemyselného vývoja,“ ktorá sa bude konať v Auparku. Podujatie začne 28.9.2007 o 17:00. V rámci populárno-vedeckého programu bude prezentovaný postup vývoja plastového krytu. Niekoľko víťazov kvízu v rámci hlavnej show získa ako cenu vlastnú bustu – umožnené pomocou technológie reverse engineering.

Na dokumentárnom filme budú priblížené technológie reverse engineering, rapid prototyping, vacuum casting. Prakticky bude predvedená technológia reverse engineering. V rámci demonštrácie tejto technológie budú skenované tváre ľudí, dobrovoľníkov, ktoré budú následné digitalizované do trojrozmerného modelu a bude vytvorené CD, ktoré si ľudia budú môcť ponechať.

Tešíme sa na vašu účasť.

Podrobnosti

Dátum:
28. september. 2007
Čas:
12:00 am
Webstránka:
http://www.sovva.sk/aktualne-informacie/Tajomstva-priemyselneho-vyvoja-v-Auparku

Miesto udalosti

Bratislava

Organizátor

EurActiv.sk, SOVVA, SAV