Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This event has passed.

Noc výskumníkov 2014

26. september. 2014 @ 12:00 am

8.ročník najväčšieho festivalu vedy na Slovensku sa bude aj tento rok konať už tradične posledný septembrový piatok – 26. 9. 2014. Minulý rok sa do festivalu vedy zapojilo viac ako 1 000 vedcov a výskumníkov, vyše 22 000 žiakov a študentov a všetkých podujatí sa zúčastnilo dovedna 177 000 návštevníkov.

Organizátori podujatia – Slovenská organizácia pre výskumné a vývojové aktivity, Slovenská akadémia vied, portál EurActiv.sk a Centrum vedecko-technických informácií SR, sľubujú opäť bohatý a maximálne pestrý program, ktorý osloví všetky vekové kategórie a záujmové skupiny. Špeciálnou cieľovou skupinou projektu sú deti v školskom veku, pričom dôraz je kladený predovšetkým na zvýšenie ich záujmu o štúdium prírodných vied a technických smerov na vysokých školách.

Práve s dôrazom na tieto ciele je pripravovaná aj Noc výskumníkov na Slovensku. Podujatie bude prebiehať počas posledného septembrového piatku v piatich slovenských mestách:

Bratislava

Banská Bystrica

Žilina

Košice

Tatranská Lomnica

Vybrané nákupné centrá, múzeá a partnerské inštitúcie 26. septembra 2014 pripravia pre návštevníkov rôzne interaktívne vedecké prezentácie, prednášky, diskusie, výstavy, hudobné vystúpenia, veľkoplošné projekcie a mnohé ďalšie vstupy plné vedy i zábavy.

Podrobnosti

Dátum:
26. september. 2014
Čas:
12:00 am
Webstránka:
http://www.nocvyskumnikov.sk

Organizátor

Slovenská organizácia pre výskumné a vývojové aktivity