Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This event has passed.

Otvorené nápady pre Slovensko

17. december. 2011 @ 12:00 am - 18. december. 2011 @ 12:00 am

Nadácia otvorenej spoločnosti – Open Society Foundation si Vás dovoľuje pozvať na podujatie s názvom

Otvorené nápady pre Slovensko

Cieľom série prednášok a workshopov je podpora myšlienky otvoriť správu krajiny čo najviac verejnej kontrole.

Na podujatí vystúpia:

Elena Egawhary
Novinárka a výskumníčka na voľnej nohe. Písala pre The Guardian, The Independent, v súčasnosti pracuje pre BBC, kde pripravuje publicistický program Panorama. Podklady si pripravuje s pomocou analýzy dát, takýmto spôsob pokrývala niekoľko investigatívnych prípadov. Školí novinárov v práci s MS Excel a Access.

Stefan Marsiske
Free software evangelist, zakladateľ maďarského hackerspacu Hungarian Autonomous Center for Knowledge. Robí osvetu otvorenému používaniu informačných technológií a dát. Autor Charter for Innovation, Creativity and Access to Knowledge, ktorá má pomôcť nastaviť vzťahy v kultúre a v umení v treťom tisícročí.

Palo Lupták
Bezpečnostný špecialista. Poznáte ho napríklad vďaka ukážke toho, ako je možné zneužiť SMS lítsky na MHD vo všetkých veľkých mestách Európy. Spolu s kolegom Norbertom Szeteiom demonštroval masívne prelomenie čipových kariet Mifare Classic. Často prednáša na bezpečnostných konferenciách v zahraničí. Je zakladateľom a riaditeľom spoločnosti Nethemba.

Peter Kunder
Šéf investigatívy v Aliancii Fair-play. Pracoval ako novinár v denníku Sme. V Aliancii Fair-play sa zaoberá využitím otvorených dát a pracuje na investigatívnych prípadoch.

Marek Mahut
Geek, prezident Spoločnosti pre otvorené informačné technológie (SOIT). Pracuje v brnianslej pobočke Red Hat, propaguje otvorenosť v IT. V súčasnosti spolu so SOIT presadzuje vytvorenie podmienok na zavedenie verejných licencií na Slovensku.

Zuzana Wienk
Programová riaditeľka Aliancie Fair-play. Pracovala ako novinárka v rádiu Twist, STV a Domino Fóre. V súčasnosti sa v Aliancii zaoberá najmä bojom proti korupcii, reformou súdnictva a šíreniu myšlienky open data na Slovensku.

Eva Vozárová
Novinárka, projektová manažérka Aliancie Fair-play. Píše pre týždenník Trend a server Mediálne.sk, v Aliancii má na starosti open data projekty Datanest.sk, ZNasichDani.sk a Otvorenezmluvy.sk, ktoré vznikajú ako partnerský projekt s Transparency International.

Bližšie informácie a program podujatia nájdete na http://www.otvorenenapady.sk/

Zdroj: Nadácia otvorenej spoločnosti – Open Society Foundation

Podrobnosti

Začiatok:
17. december. 2011 @ 12:00 am
Koniec:
18. december. 2011 @ 12:00 am
Webstránka:
http://www.otvorenenapady.sk/

Miesto udalosti

Design factory, Bottova 2, Bratislava

Organizátor

Nadácia otvorenej spoločnosti – Open Society Foundation