Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This event has passed.

Plenárne zasadnutie EP

12. marec. 2008 @ 12:00 am

Hlasovanie o legislatíve
 
Poslanci Európskeho parlamentu budú hlasovať o novom nariadení, ktorého cieľom je zabezpečiť vysokú bezpečnosť letovej prevádzky v celej EÚ. Legislatíva zavedie celoeurópske normy upravujúce pravidlá kontroly pasažierov a batožiny, ako aj podmienky pre bezpečnosť na palube lietadiel.
 
Parlament bude tiež v prvom čítaní schvaľovať rozhodnutie o novom výskumnom programe EÚ, ktorého cieľom je financovanie projektov zameraných na zvýšenie kvality života starších ľudí prostredníctvom využívania informačných a komunikačných technológií. Vzhľadom na kompromis dosiahnutý s Radou je možné očakávať skorý vstup rozhodnutia do platnosti, hoci voľba na tomto programe participovať je na jednotlivých krajinách.
 
EP bude ďalej v druhom čítaní hlasovať o správe, v ktorej vyjadruje podporu spoločnému postoju Rady v otázke vytvorenia Európskeho technologického inštitútu (EIT). Nariadenie o zriadení EIT tak čoskoro vstúpi o platnosti a umožní, aby mohol tento inštitút začať svoju činnosť už v lete tohto roku.
 
V rámci postupu konzultácie bude EP hlasovať o správe, v ktorej odporúča zmeny v minimálnej sadzbe EÚ na daň za naftu. Tá by sa podľa EP mala zvýšiť na rovnakú úroveň, aká je v EÚ stanovená pre spodnú sadzbu na daň z bezolovnatého benzínu.
 
Taktiež v rámci postupu konzultácie sa budú europoslanci zaoberať správou o reforme európskeho trhu s mliekom, ktorá okrem iného navrhuje, aby bolo od 1. apríla 2008 členským krajinám povolené dobrovoľne zvýšiť kvóty na produkciu mlieka o 2 %.
 
Hlasovanie o nelegislatívnych správach
 
Poslanci budú na marcovom zasadnutí hlasovať o iniciatívnej správe týkajúcej sa kontroly stavu spoločnej poľnohospodárskej politiky EÚ (SPP); o nelegislatívnej správe, ktorá analyzuje situáciu väznených žien; ako aj o iniciatívnej správe, v ktorej sa Parlament vyjadruje k úlohe EÚ v Iraku.

Podrobnosti

Dátum:
12. marec. 2008
Čas:
12:00 am

Miesto udalosti

Štrasburg

Organizátor

Európsky parlament