Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This event has passed.

Pokračujme bez fašizmu

4. máj. 2016 @ 6:00 pm - 8. máj. 2016 @ 11:55 pm

Týždeň antifašistických akcii k výročiu konca 2. svetovej vojny. Od 4. do 8. mája v uliciach Bratislavy. Pokračujme bez fašizmu!

4. MÁJ / ČÍTANIE ANTIFAŠISTICKEJ POÉZIE
Študenti a študentky VŠMU budú čítať slovenskú a svetovú antifašistickú tvorbu. V sprievode videoprojekcií a Mahlerových symfónii odzneje poézia Bertolta Brechta, Frederica Garciu Lorcu, Allena Ginsberga, José Martího, Pabla Nerudu, Jána Smreka, Laca Novomeského a ďalších . Vo foajé historickej budovy Univerzity Komenského od 18.00 hod.

5. MÁJ / PREMIETANIE FILMU GARDA S KOMENTÁROM HISTORIKA / DISKUSIA
Premietanie kontroverzného dokumentu o fašistickom Slovakštáte so vstupmi historika Dr. Ivana Kamenca. Po premietaní bude nasledovať diskusia. Hostia: Ivan Kamenec, Historický ústav SAV a Monika Vrzgulová, Dokumentačné stredisko holokaustu a Ústav etnológie SAV. Od 18.30 hod. v átriu Filozofickej fakulty na Gondovej 2.

6. MÁJ / PREMIETANIE FILMU DIKTÁTOR
Pouličné premietanie filmu Charlieho Chaplina z roku 1940. Na Prepoštskej ulici pri Stupavar Beer pub od 19.45 hod.

7. MÁJ / SPOMIENKA NA OBETE FAŠIZMU
Sviečková spomienka na obete fašizmu pri Pamätníku obetiam holokaustu pred Bibianou. Na podujatí bude herec činohry Slovenského národného divadla Štefan Bučko čítať v sprievode čelistu a videoprojekcií správu Rudolfa Vrbu a Alfreda Wetzlera o úteku z koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau. Svoju účasť na podujatí prisľúbil profesor Pavel Traubner a niekoľko priamych účastníkov antifašistického odboja. Od 20:00 hod.

8. MÁJ / DEŇ VÍŤAZSTVA NAD FAŠIZMOM
Uctenie si pamiatky účastníkov a účastníčok antifašistického odboja. V sprievode videoprojekcii a stoviek sviečok zahrá B-Complex. Od 19.30 hod na Námestí SNP.

LOVE MUSIC HATE FASCISM / Antifašistická párty v klube Fuga od 22.00 hod. Zahrajú: Nada El (SK), Yasvi (ESP / Medena Records) Lajči (SK / PKO soundsystem), Marmott (FRA / IDB/TF23), Drakh (SK / Lazy bastards)

Vstupy na všetky podujatia sú zdarma.

Podrobnosti

Začiatok:
4. máj. 2016 @ 6:00 pm
Koniec:
8. máj. 2016 @ 11:55 pm
Webstránka:
https://www.facebook.com/events/1722223191357944/

Miesto udalosti

Bratislava

Organizátor

Povstanie pokračuje
Webstránka:
https://www.facebook.com/povstaniepokracuje/