Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This event has passed.

Pozvánka na výročný seminár FOTOVOLTIKA A OZE V ROKU 2017

14. november. 2016

Vážení priaznivci OZE,

aktuálne otázky, problémy a trendy vo fotovoltike budú predmetom 6. výročného semináru SAPI s názvom FOTOVOLTIKA A OZE V ROKU 2017. Aktuálny ročník bude prelomový hneď v niekoľkých rovinách.

V prvom bloku semináru vystúpia zástupcovia SIEA (Kvetoslava Šoltésová a Michal Ilovič), aby ponúkli pohľad organizácie, ktorá zastrešuje intenzívne diskutovaný program Zelená domácnostiam. Nikde inde sa v blízkej budúcnosti nenaskytne možnosť dozvedieť sa toľko o programe Zelená domácnostiam priamo od zástupcov SIEA. V závere bloku bude dostatočný priestor na diskusiu. Najočakávanejším bodom konferencie bude druhý blok, v ktorom sa za rečníckym pultom seminára SAPI vystriedajú zástupcovia ZSDIS (Marián Kapec), VSD (Branislav Sušila), zástupca OKTE a historicky prvýkrát na pôde seminára SAPI aj zástupcovia ÚRSO (Miroslav Čelinský, Jaroslav Ranto), aby hovorili o legislatívnom prostredí OZE v kontexte novelizácie zákona č. 309/2009.

Seminár je práve v roku Predsedníctva SR v Rade EU prvý raz organizovaný v spolupráci s Informačnou kanceláriou Európskeho parlamentu na Slovensku. Tretí blok bude preto venovaný tzv. zimnému energetickému balíčku EK a jeho prínosu pre OZE, aktuálnej energetickej politike Bruselu a dôsledkom pre SR. Tretí blok načrtne aj nové vzťahy medzi spotrebiteľmi a výrobcami a vysvetlí pojem „prosumer“. V rámci bloku vystúpi ekonomický radca Zastúpenia Európskej komisie v SR, pani Lívia Vašáková, poslanec Európskeho parlamentu Ivan Štefanec, zástupca ÚRSO a Thomas Jan Hejcman z VSE Holding. Vstup na tretí blok je voľný pre odbornú aj širokú verejnosť, z dôvodu obmedzenej kapacity miestnosti je však potrebné sa vopred prihlásiť.

Podujatie prebehne už tradične v bratislavskom Technopole, no kvôli nášmu vzácnemu hosťovi zároveň aj netradične v pondelok, 14. novembra 2016.

Prihlasovať sa môžete len prostredníctvom tohto formulára do 10.11.2016 alebo naplnenia kapacity seminára: KLIKNÚŤ SEM


Predbežný program seminára:

1. blok: Zelená domácnostiam a trendy vo fotovoltike: Po roku od dlho očakávaného spustenia programu Zelená domácnostiam, je na mieste otázka: dostali domácnosti naozaj zelenú? Ako hodnotia výsledky programu SIEA domácnosti a zhotovitelia? Aké sú aktuálne trendy v inštalácii fotovoltických systémov?

V tomto bloku vystúpia: Kvetoslava Šoltésová (SIEA), Michal Ilovič (SIEA), Marcel Šúri (Solargis s.r.o.),               Róbert Leicht (SAPI), oslovený zástupca ZSE

2. blok: legislatívne prostredie OZE: OZE si za ostatné roky užili svoje výslnie aj pády. Ministerstvo hospodárstva chce teraz opäť meniť zákon o OZE. Čo by v zmenách nemalo chýbať? Predstavenie Lokálneho zdroja (návrh SAPI). Prosumer – nový hráč na energetickom trhu?

V tomto bloku vystúpia: Marián Kapec (ZSDIS), Branislav Sušila (VSD), Jaroslav Ranto (ÚRSO), Miroslav Čelinský (ÚRSO), potvrdený zástupca OKTE, Jano Karaba (SAPI)

3. blok: Energetická únia a nové smernice: blok je pripravovaný v spolupráci s Informačnou kanceláriou Európskeho parlamentu na Slovensku – voľný vstup pre verejnosť. Dozviete sa o integrácii OZE z pohľadu fungovania energetického trhu aj o aktuálnej energetickej politike Bruselu. Ako postupuje projekt Energetickej únie? Čo nás čaká v zimnom energetickom balíčku EK?

V tomto bloku vystúpia: Lívia Vašáková (Európska komisia), Ivan Štefanec (Európsky parlament), Jaroslav Ranto (ÚRSO), Miroslav Čelinský (ÚRSO), Thomas Jan Hejcman (VSE Holding a.s.) 

Tento blok bude moderovať senior editor Pavol Szalai z portálu EurActiv.sk.


Cena 75,-eur bez DPH zahŕňa vstupné a občerstvenie, vrátane obeda.

Členovia SAPI majú tradične zľavu 30% zo vstupného.

Prihlasovať sa môžete len prostredníctvom tohto formulára do 10.11.2016 alebo naplnenia kapacity seminára: https://goo.gl/forms/o4LbvNFyDok6xQAV2

Podrobnosti

Dátum:
14. november. 2016
Webstránka:
http://www.sapi.sk/pozvanka-na-vyrocny-seminar-fotovoltika-a-oze-v-roku-2017-2/

Miesto udalosti

Technopol, Bratislava

Organizátor

Slovenská asociácia fotovoltického priemyslu