Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Práca a kariéra v EÚ inštitúciách

15 apríla @ 3:00 pm - 4:00 pm

Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku vás pozýva na tretie podujatie pre dobrovoľníkov a podporovateľov platformy spoločne.eu, inšpiratívny digitálny webinár „Práca a kariéra v EÚ inštitúciách“.

Po predošlom webinári „Spoznaj svoju Úniu!“, v ktorom sme hovorili o fungovaní Európskej únie a Parlamentu, zapájania sa do legislatívnych procesov, ako aj o zdrojoch informácií o dianí v EÚ a tipoch na posilnenie pro-európskeho povedomia (nielen) na sociálnych sieťach, si tentokrát povieme viac o tom, aké je to pracovať pre inštitúcie EÚ.

Naše dve inšpiratívne speakerky z Európskeho parlamentu a Európskej komisie, ktoré sú expertkami na túto tému, vám vysvetlia základy fungovania výberových procesov v európskych inštitúciách a ako takéto výberové konanie prebieha. Získate užitočné tipy a rady ako sa na výberový proces pripraviť a dozviete sa o možnostiach profesionálneho rozvoja v inštitúciách EÚ, vrátane možnosti stáží. V neposlednom rade vám speakerky odhalia hlavné výhody, ako aj výzvy práce pre EÚ a čo im osobne kariéra v európskych inštitúciách priniesla.

Podujatie je určené pre študentov, absolventov a profesionálov s rôznymi profilmi a kvalifikáciami (napríklad vysokoškolský titul nie je podmienkou pre niektoré typy pozícií a podobne).

Kedy: Vo štvrtok 15. apríla 2021 o 15:00 hod.

Kde: Online cez aplikáciu Zoom/Webex. Link Vám zašleme po Vašej registrácii deň pred konaním podujatia.

Program:
  • 15.00 – 15.10: Otvorenie a úvodné slovo – Robert Sermek, riaditeľ Kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku
  • 15.10 – 15.30: Výberový proces v EÚ inštitúciách: Základné predstavenie a tipy ako uspieť – Petra Bořkovcová, Staff file manager na oddelení Talent Selection Európskeho parlamentu
  • 15.30 – 15.50: Kariérny rozvoj v EÚ inštitúciách: Čo znamená pracovať pre Európsku inštitúciu – Lucia Kleštincová, Policy Advisor v Európskej komisii, kariérna koučka a autorka podcastu Lights on Europe
  • 15.50 – 16.30: Otázky a diskusia

Registrácia: Zaregistrujte sa priamo prostredníctvom registračného okna na stránke Spolocne.eu. Registrácia je otvorená do stredy 14. apríla do 18:00 hod.

Facebook event

Podrobnosti

Dátum:
15 apríla
Čas:
3:00 pm - 4:00 pm

Organizátor

Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku

Miesto udalosti

Online diskusia