Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This event has passed.

Prezentácia pracovného programu na rok 2012 siedmeho rámcového programu pre výskum a technologický rozvoj (7.RP)

20. júl. 2011 @ 12:00 am

Kedy: v stredu 20. júla 2011 o 10:00

Kto: Rita Lečbychová, vedúca Oddelenia pre spoločné programovanie výskumu, Generálne riaditeľstvo Európskej                                     komisie pre výskum a inovácie

Na predstavenie slovenského aspektu a miestnych skúseností so 7.RP prisľúbil účasť aj zástupca Ministerstva školstva SR.

Siedmy rámcový program pre výskum a technologický rozvoj (7.RP) je základným nástrojom EÚ pre financovanie výskumu v období 2007 – 2013. Rozpočet na celé toto obdobie je 53.2 miliardy eur, pričom pre projekty v rámci pracovného programu 2012 (WP 2012) je vyčlenených 7 miliárd. 7.RP je výsledkom dlhodobých konzultácií s vedeckou a výskumnou komunitou, odbornou verejnosťou, ale i zákonodarnými a inými zainteresovanými stranami. Zapojiť sa do neho môže široké spektrum organizácií a jednotlivcov, univerzity, výskumné centrá, medzinárodné korporácie, MSP (malé a stredné podniky), verejné inštitúcie, dokonca i jednotlivci. Program kladie veľký dôraz na cezhraničnú spoluprácu a združovanie partnerov v rámci Európy.

Prezentácia pracovného programu 2012 v Bratislave sa uskutoční deň po jeho oficiálnom predstavení Komisárkou pre výskum, inovácie a vedu Maire Geoghegan-Quinnnovou v Bruseli.

Na záver bude priestor pre vaše otázky.

Zdroj: Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku

Podrobnosti

Dátum:
20. júl. 2011
Čas:
12:00 am

Miesto udalosti

Európske informačné centrum, Palisády 29, Bratislava – Staré mesto

Organizátor

Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku