Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This event has passed.

Prof. Wolf Moskovich: Manažovanie vedy a výskumu: inšpirácie z Jeruzalemskej univerzity

11. marec. 2008 @ 12:00 am - 13. marec. 2008 @ 12:00 am

V priestoroch Filozofickej fakulty UK v Bratislave sa uskutoční séria prednášok a seminárov prof. Wolfa Moskowicha z Hebrejskej univerzity v Jeruzaleme, na tému „Manažovanie vedy a výskumu: inšpirácie z Jeruzalemskej univerzity“

Zoznam prednášok a seminárov:

Manažovanie vedy a výskumu: inšpirácie z Jeruzalemskej univerzity
– seminár pre VŠ učiteľov a vedeckých pracovníkov

Multilingválnosť a jazyková politika
– prednáška pre verejnosť

Slavistika na Jeruzalemskej univerzite
– seminár pre doktorandov, VŠ učiteľov a vedeckých pracovníkov

Jazyk a spoločnosť v postkomunistickej Európe
– prednáška pre odbornú verejnosť na pôde fakulty

Prof. Moskovich je autorom vyše 300 publikácií, z toho 12 kníh, hlavným editorom knižnej série Jews and Slavs (od r. 1993). Zaoberá sa najmä všeobecnou lingvistikou a slavistikou, jazykmi Židov v diaspore, problémami emigrácie, asimilácie a akulturácie. Patrí k najvýznamnejším predstaviteľom izraelskej slavistiky, vedie jeruzalemskú pobočku medzinárodného projektu Evidence of Yiddish in European Eyes, získal početné medzinárodné granty, je členom akadémií vied Ukrajiny, Ruska a Slovinska, ko-prezidentom Svetovej rady židovskej kultúry (World Council of Yiddish Culture), členom Medzinárodného komitétu slavistov, členom izraelského P.E.N. Club a i. Dlhodobejšie pôsobil a konal prednášky na viacerých svetových univerzitách (Londýn, Moskva, Oxford, Toronto, Rím, Varšava a i.)


Prednášky a semináre sú organizované v rámci Národného projektu Excelentná univerzita, podporeného v rámci JPD NUTS II Bratislava Cieľ 3, spolufinancovaného z Európskeho sociálneho fondu www.esf.gov.sk.

Podrobnosti

Začiatok:
11. marec. 2008 @ 12:00 am
Koniec:
13. marec. 2008 @ 12:00 am
Webstránka:
http://www.exu.sk

Miesto udalosti

Bratislava

Organizátor

Excelentná univerzita