Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This event has passed.

Reformná kapacita štátov a sila „veto players“

6. marec. 2008 @ 12:00 am

V priestoroch Knižnice SFPA na Hviezdoslavovom námestí sa uskutoční diskusné fórum na tému Reformná kapacita štátov a sila „veto players“: Slovensko a Nemecko. Hosťom podujatia bude Prof. Dr. Wolfgang Merkel z Výskumného centra pre sociálne vedy v Berlíne.

Prof. Dr. Wolfgang Merkel pôsobí ako riaditeľ oddelenia „Demokracia: štruktúry, výkonnosť a výzvy“ na Výskumnom centre pre sociálne vedy v Berlíne a ako profesor politológie na Humboldtovej univerzite. Jeho výskum sa zameriava na štúdium politických režimov, demokracie a transformácie, politických strán a straníckych systémov. Ďalej sa venuje komparatívnej verejnej politike, sociálnej spravodlivosti a reforme sociálneho štátu. Prof. Merkel je okrem pôsobenia vo viacerých významných odborných organizáciách (ako Nemecká nadácia pre výskum) či v redakčných radách odborných časopisov, aj členom poradnej komisie nemeckého ministerstva pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj.

Jazyk podujatia: angličtina (bez tlmočenia)


Prednáška je organizovaná v rámci Národného projektu Excelentná univerzita, podporeného v rámci JPD NUTS II Bratislava Cieľ 3, spolufinancovaného z Európskeho sociálneho fondu www.esf.gov.sk.

 

Podrobnosti

Dátum:
6. marec. 2008
Čas:
12:00 am
Webstránka:
http://www.exu.sk

Miesto udalosti

Bratislava

Organizátor

Excelentná univerzita