Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This event has passed.

Románske jazyky – preklad, viacjazyčnosť a európska integrácia

11. marec. 2009 @ 12:00 am - 13. marec. 2009 @ 12:00 am

Generálne riaditeľstvo pre EK preklad v spolupráci so zastúpením EK v Španielsku organizujú medzinárodnú konferenciu s názvom

Románske jazyky – preklad, viacjazyčnosť a európska integrácia

Podujatie sa uskutoční v dňoch 11. až 13. marca v Santiago de Compostela, hlavnom meste španielskeho regiónu Galícia, v priestoroch Filologickej fakulty Univerzity v Santiagu de Compostela. Stretnú sa tu jazykovedci zo Španielska, Portugalska, Francúzska, Talianska a Rumunska a budú diskutovať o prínose lingvistických odborov a disciplín v kontexte vzájomnej spolupráce medzi románskymi jazykmi, ale aj ostatnými jazykmi EÚ a celého sveta.

Na konferencii vystúpi riaditeľ Generálneho riaditeľstva pre EK preklad Karl-Johan Lönnroth, ako aj zástupcovia Generálneho riaditeľstva EK pre tlmočenie a Generálneho riaditeľstva EK pre vzdelávanie. Na podujatí sa zúčastnia aj predstavitelia Latinskej únie a televíznych staníc Euronews a TV5Monde.

Románskymi jazykmi hovorí viac ako 700 miliónov ľudí na celom svete. V rámci EÚ ide približne o 130 miliónov občanov. Aktívne spolupôsobenie neolatinských jazykov a iných jazykov EÚ zohráva dôležitú úlohu pri budovaní multilingválnej a multikultúrnej Európskej únie. V rámci EÚ možno vývin a synergie  týchto jazykov registrovať nielen v rámci stredomorskej oblasti, ale aj v širšom celoeurópskom meradle, a to aj vďaka základným nástrojom tohto dialógu, ktorým je preklad a tlmočenie.

Program konferencie si môžete stiahnuť na tejto linke.

Podrobnosti

Začiatok:
11. marec. 2009 @ 12:00 am
Koniec:
13. marec. 2009 @ 12:00 am
Webstránka:
http://ec.europa.eu/slovensko/news/viacjazycnost/index_sk.htm

Miesto udalosti

Santiago de Compostela

Organizátor

Európska komisia