Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Rómovia v politike (Café Európa Košice)

24. september. 2019 @ 6:00 pm - 8:00 pm

Rómovia tvoria takmer 10 percent populácie SR. Na rozdiel od iných menšín im však chýba politické zastúpenie – koľko Rómov je v parlamente či vláde? Je to pre modernú zastupiteľskú demokraciu problém? Potrebovali by Rómovia viac priestoru na kandidátkach, či mať priamo vyhradené miesta v zastupiteľských orgánoch tak, ako menšiny v niektorých iných krajinách?

V diskusii budeme hľadať odpoveď na otázku, prečo je v politike tak málo Rómov. Zlepšila by sa ich situácia na Slovensku, ak by mali viac „svojich“ zástupcov v politike? A čo im bráni, aby sa do vysokej politiky sami prebojovali?

Diskutovať budú:

  • Tomáš Hrustič, Ústav etnológie a sociálnej antropológie, Slovenská akadémia vied
  • Marcel Šaňa, starosta Lunik IX – Košice
  • Jarmila Vaňová, terénna sociálna pracovníčka pre miestny úrad Lunik IX

moderuje Tomáš Madleňák, Slovak Foreign Policy Association

VSTUP VOĽNÝ

Miesto: Tabačka Kulturfabrik
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
sli.do hashtag: #CEKE
LIVE PRENOS NA NAŠOM FACEBOOKU!
Twitter: #CEKE

Napísaním otázky na stránku podujatia alebo do komentárov sa automaticky zapájate do súťaže o vecné ceny od hlavného organizátora diskusie – Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku.

Ak nechcete, aby Vám ušli žiadne novinky a informácie o našich ďalších diskusiách, nezabudnite sa zaregistrovať na odberanie nášho newsletteru: http://eepurl.com/cE3NCD
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Hlavný organizátor diskusie: Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, spoluorganizátor diskusie: Slovak Foreign Policy Association, partneri diskusie: Roma Spirit, Hanns Seidel Stiftung Slowakei – Nadácia Hannsa Seidela Slovensko, Technická univerzita v Košiciach, mediálni partneri: EURACTIV.sk, Radio_FM a SME.
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Chceli by sme vás upozorniť, že filmový štáb/fotograf budú prítomní na mieste počas tohto podujatia a budú natáčať/fotografovať. Takto získané materiály budú použité na ilustračné a informačné účely súvisiace s aktivitami alebo projektmi našej inštitúcie alebo Európskej únie.

Podrobnosti

Dátum:
24. september. 2019
Čas:
6:00 pm - 8:00 pm

Organizátori

SFPA
Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku
Nadácia Hannsa Seidela Slovensko
Roma Spirit
Technická univerzita v Košiciach

Miesto udalosti

Tabačka Kulturfabrik Gorkého 2, 040 01 Kosice, Slovakia