Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This event has passed.

SAC: Transatlantické bezpečnostné fórum – Budúcnosť EÚ

16. november. 2011 @ 12:00 am

Dňa 16. 11. 2011 (streda) o 16.30 v Kafe Scherz na Palisádach v Bratislave sa uskutoční ďalšie zo série transatlantických bezpečnostných fór (TBF), ktorého témou bude „Budúcnosť EÚ: posun k federalizmu vs. suverenita členských štátov?"

Diskutovať spolu budú pán Juraj Karpiš z inštitútu INESS, pán Jozef Bátora z Fakulty sociálnych a ekonomických vied Univerzity Komenského a pán Ivan Štefanec, poslanec Národnej Rady Slovenskej Republiky (SDKÚ-DS). Moderátorom diskusie bude šéfredaktorka internetového portálu EurActiv.sk Zuzana Gabrižová.

Diskusia by sa mala venovať aktuálnym tendenciám o užšiu koordináciu až harmonizáciupolitík EÚ, ktoré vyvolávajú otázku, či Únia definitívne vykročila na cestufederatívneho modelu, javiaceho sa ako nevyhnutné riešenie súčasných ekonomickýchproblémov zoskupenia. Na druhej strane, vyvstáva legitímna otázka, či sú štátyochotné vzdať sa ešte väčšieho okruhu svojich právomocí a de facto suverenity vprospech Bruselu, a to bez náležitej diskusie v širšej verejnosti.

Projekt TBF predstavuje súbor pravidelných diskusných stretnutí z radov zástupcovmédií a odbornej a laickej verejnosti o aktuálnych témach, ktoré hýbu medzinárodnou zahraničnopolitickou, ekonomickou a bezpečnostnou scénou.

Podrobnosti

Dátum:
16. november. 2011
Čas:
12:00 am
Webstránka:
http://www.ata-sac.org/index.php

Miesto udalosti

Bratislava

Organizátor

SAC, Zastúpenie EK v SR