Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This event has passed.

Samit o migrácii vo Vallette

11. november. 2015 @ 12:00 am - 12. november. 2015 @ 12:00 am

V posledných mesiacoch čelí EÚ bezprecedentnému počtu migrantov a utečencov, ktorí prichádzajú do Európy. Sťahujú sa z rôznych dôvodov; utekajú pred konfliktmi, politickou a ekonomickou nestabilitou, porušovaním ľudských práv a chudobou.

EÚ spolu s členskými štátmi prijala viaceré opatrenia zamerané na riešenie výziev vyplývajúcich z migrácie. Migrácia však nie je len problémom Európy. Je potrebné zapojiť aj krajiny pôvodu alebo tranzitu nelegálnych migračných tokov.

Európska rada v apríli 2015 navrhla, aby sa usporiadal medzinárodný samit s africkými a ďalšími kľúčovými dotknutými krajinami, na ktorom by sa rokovalo o otázkach migrácie.

Tento samit sa uskutoční 11. a 12. novembra 2015 vo Vallette v Mediterranean Conference Centre (Stredomorskom konferenčnom centre).

Na konferencii sa bude stavať na existujúcich procesoch spolupráce medzi Európou a Afrikou, najmä na rabatskom a chartúmskom procese týkajúcom sa migrácie a na dialógu medzi EÚ a Afrikou o migrácii a mobilite. 

EÚ a Afrika budú pracovať v duchu partnerstva s cieľom nájsť spoločné riešenia problémov spoločného záujmu.

Na účasť na samite boli vyzvané členské štáty EÚ, krajiny, ktoré sú členmi rabatského a chartúmskeho procesu, pozorovatelia rabatského procesu, zástupcovia Komisie Africkej únie a Komisie Hospodárskeho spoločenstva západoafrických štátov (ECOWAS), Organizácia Spojených národov (OSN) a Úrad pre medzinárodnú migráciu (OMI).

Podrobnosti

Začiatok:
11. november. 2015 @ 12:00 am
Koniec:
12. november. 2015 @ 12:00 am
Webstránka:
http://www.consilium.europa.eu/sk/meetings/international-summit/2015/11/11-12/

Miesto udalosti

Valletta

Organizátor

Európska rada