Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This event has passed.

Seminár: „Veterné kalamity v národných parkoch a dôsledky aktívneho a pasívneho manažmentu“

3. júl. 2007 @ 12:00 am

Udalosť Navigation

V utorok 3. júla 2007 sa  v priestoroch Európskeho parlamentu v Bruseli uskutoční seminár „Veterné kalamity v národných parkoch a dôsledky aktívneho a pasívneho manažmentu“, ktorý organizuje poslankyňa EP Irena Belohorská.

Podnetom na zorganizovanie semináru bola osobná návšteva poslankyne v Tichej a Kôprovej doline, ktorú absolvovala v sprievode ministra životného prostredia pána Jaroslava Izáka 1. júna 2007 a kde sa podrobne oboznámila s aktuálnou situáciou a doterajším vývojom „kauzy“ okolo ťažby v spomínaných dolinách. Druhým impulzom bol list generálneho riaditeľa DG ENV pána M. P. Carla ministrovi životného prostredia SR v ktorom bol prezentovaný  úmysel navrhnúť Komisii zahájenie procesu infringementu proti Slovensku pre ťažobné aktivity v Tichej a Kôprovej doline.

Vzhľadom na vážnosť vzniknutej situácie, angažovanosť EK a mimoriadny záujem verejnosti a médií  je potrebné uskutočniť odbornú diskusiu na túto tému aj v priestoroch EP. 

Na seminári vystúpi s prednáškou aj  Miroslav Jureňa,  minister pôdohospodárstva  Slovenskej republiky, Jaroslav Jaduš, štátny tajomník Ministerstva životného prostredia Slovenskej republiky, Ján Mizerák zo Štátnej ochrany prírody SR a Július Novotný z Národného lesníckeho centra SR.Témy rokovania:

  • odlišnosti v chápaní poškodenia biotopov
  • aktuálne riziká TANAPu po veternej kalamite na príklade Tichej a Kôprovej
  • doliny
  • aké sú záujmy ochrany prírody pri riešení kalamitných situácií
  • spracovanie kalamity ako prostriedok na rýchle obnovenie poškodených
  • biotopov

Miesto udalosti

Brusel, Belgicko

Organizátor

Irena Belohorská