Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This event has passed.

Slovensko-Maďarský kongres vo svetle zdieľanej budúcnosti a zdieľaných výziev

24. apríl. 2009 @ 11:25 am - 26. apríl. 2009 @ 12:00 am

Udalosť Navigation

Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku v spolupráci s Euroatlantickým centrom (EAC) a Maďarskou mládežníckou radou (HYAC) organizujú v dňoch 24.-26. apríla 2009 konferenciu pod názvom "Common Imperative for Common Future" s podtitulom "Slovensko-Maďarský kongres vo svetle zdieľanej budúcnosti a zdieľaných výziev". Projekt, ktorý je pod záštitou ministrov zahraničných vecí SR a Maďarska, sa bude konať v mestách Komárno i Komárom.

Na pozadí osláv 5-teho výročia vstupu Slovenska a Maďarska do Európskej únie a 60-teho výročia vzniku NATO má projekt za cieľ poukázať na zdieľanú zodpovednosť a spoločnú budúcnosť v rámci EÚ a Euroatlantických štruktúr. Súčasťou konferencie bude symbolické otvorenie novej kapitoly slovensko-maďarských vzťahov na moste medzi Slovenskom a Maďarskom. Celé podujatie má ukončiť priateľský slovensko–maďarský futbalový zápas.

Highlighty programu (priestor pre médiá):

  • 25.4. (sobota), 13:00-14:00 – symbolický akt otvárania novej kapitoly slovensko-maďarských vzťahov na moste medzi mestami Komárno (SR) a Komárom (HU).  Udalosť po prechode 200 dobových vojakov. Príhovor: MZV SR, MZV HU, Koordinátori projektu EAC, HYAC.
  • 26.4. (nedeľa) 9:00 – tlačová konferencia na futbalovom štadióne v Komárne – prezentovanie spoločnej deklarácie slovenskej a maďarskej mládeže. Udalosť pred priateľským futbalovým zápasom zmiešaných maďarsko-slovenských družstiev. Príhovor: primátor Komárna, primátor Komárom, prezident EAC, prezitent HYAC.
  • 24.4. (piatok) 19.00 – oslava 60tych narodenín NATO, Prezentácia filmu: „Prístupové kapitoly SR“. Príhovor: zástupca NATO, primátor Komárna.
  • 25.4. (sobota) 20.00 – oslava 5teho výročia vsutpu SR a HU do EÚ. Príhovor: zástupca Európskej komisie, primátor Komárom.

Veľmi radi vás však privítame na celom priebehu programu vrátane panelových diskusií.

Pre zúčastnených novinárov ponúkame: možnosť ubytovania, stravu, prístup k internetu, sprostredkovanie interview. V prípade záujmu o účasť nás prosím kontaktujte prostredníctvom e-mailu: lucia.weinbergerova@eac.sk, alebo na +421 (0) 910 933 138.

Podrobnosti

Začiatok:
24. apríl. 2009 @ 11:25 am
Koniec:
26. apríl. 2009 @ 12:00 am
Webstránka:
http://ec.europa.eu/slovensko/activities/slovensko_madarsky_kongres_sk.htm

Miesto udalosti

Komárno – Komárom

Organizátor

Zastúpenie EK na Slovensku, EAC, HYAC