Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This event has passed.

Sociálne diskusné fórum a prezentácia diela „Kniha o chudobe. Spoločenské súvislosti a verejné politiky“

11. december. 2007 @ 12:00 am

Friedrich Ebert Stiftung e. V., zastúpenie v Slovenskej republike, si Vás dovoľuje pozvať na Sociálne diskusné fórum spojené s prezentáciou novej publikácie „Kniha o chudobe. Spoločenské súvislosti a verejné politiky“ s editormi knihy Danielom Gerberym, Danielom Skoblom a Ivanom Lesayom.

Podujatie sa bude konať v utorok 11. decembra 2007 o 16,30 v zasadačke Konzultačného informačného centra energetiky, Konventná 9,Bratislava.

Cieľom publikácie je odborne, no zároveň zrozumiteľne priblížiť problematiku chudoby a verejných politík zameraných na boj proti chudobe. Publikácia sumarizuje vývoj fenoménu chudoby na Slovensku a analyzuje ho cez viacero prierezových dimenzií. Prvá časť knihy analyzuje päť dimenzií chudoby a sociálneho vylúčenia (životný cyklus, práca, priestor, bývanie a životné prostredie). Druhá časť si všíma špecifické súvislosti chudoby na Slovensku (vplyv medzinárodných rozvojových organizácií na sociálnu politiku a trendy v sociálnej politike zameranej na boj proti chudobe). Autormi príspevkov sú výskumníci a výskumníčky z viacerých oblastí spoločenských vied, ktorí sa otázkami chudoby zaoberajú aj v rámci činností v občianskych združeniach a mimovládnych organizáciách. Prezentácie sa zúčastnia aj niektorí z nich. Kniha vyšla vďaka finančnej podpore Friedrich Ebert Stiftung a účastníci diskusie ju obdržia.

Veríme, že naše pozvanie prijmete a tešíme sa na Vašu účasť

Podrobnosti

Dátum:
11. december. 2007
Čas:
12:00 am

Miesto udalosti

Bratislava

Organizátor

FES