Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Súmrak zahraničného spravodajstva

16. októbra. 2018 @ 6:40 pm - 8:00 pm

Zdroj: Svet medzi riadkami

Svet medzi riadkami v spolupráci s Filmový festival Jeden svet a Café Európa vás pozývajú na diskusiu o zahraničnom spravodajstve a jeho dilemách a výzvach.

Klesajúce rozpočty redakcií zahraničného spravodajstva na cesty do terénu vo svete, v ktorom zároveň rastie potreba vnímať ho čo najviac zoširoka. Dokážu sa s tým redakcie vysporiadať bez etických ústupkov a znižovania svojich štandardov? Sme na konci éry zahraničného spravodajstva, ako sme ho poznali?

Hosťami diskusie budú:

Belinda Goldsmith – šéfredaktorka Thomson Reuters Foundation, svojho času prvá ženská korešpondentka na Papui-Novej Guinei (cez telemost)

Jean Hatzfeld – novinár a spisovateľ, zahraničný korešpondent francúzskeho denníku Libération, ktorý pokrýval napríklad Nežnú revolúciu, vojny na Balkáne či genocídu vo Rwande

Carl Söderbergh – riaditeľ komunikačného oddelenia v organizácii Minority Rights Group International, ktorá o.i. podporuje vzdelávanie novinárov v rozvojových témach

Moderuje Oľga Baková

Diskusia bude v angličtine a voľne nadviaže na dokumentárny film Utopený v mori obrazov, ktorý premietneme pred diskusiou na rovnakom mieste. Film rozpráva o etike zobrazovania ľudí utekajúcich pred vojnou.

Podujatie vzniklo s finančnou podporou Zastúpenia EK na Slovensku, SlovakAid a EuropeAid.

Podrobnosti

Dátum:
16. októbra. 2018
Čas:
6:40 pm - 8:00 pm
Webstránka:
https://www.facebook.com/events/1066412373511550/

Organizátor

Svet medzi riadkami, Café Európa, Filmový festival Jeden Deň

Miesto udalosti

KC Dunaj, Nedbalova 3, 81101 Bratislava, Slovakia