Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This event has passed.

The International Security Forum Prague 2015

2. september. 2015 @ 12:00 am - 5. september. 2015 @ 12:00 am

Udalosť Navigation

Internal Security Forum Prague 2015 sa koná pod záštitou predsedu Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR Jana Hamáčka a ministra vnútra Slovenskej republiky Milana Chovanca. Organizované v spolupráci s Wilfried Martens Centre for European Studies, Konrad Adenauer Stiftung, veľvyslanectvom Spojených štátov amerických v Prahe, Francúzskym veľvyslanectvom v Prahe, Britským veľvyslanectvom v Prahe a Medzinárodným vyšehradským fondom.

The Internal Security Forum Prague (IFSP) je nová platforma pre expertov, politikov a vysoko postavených úradníkov v oblasti vnútornej bezpečnosti organizovaná think-tankom Európske hodnoty. V rámci tohto ročníka sa Internal Security Forum zameriava na tzv. Islamský štát ako jednu z hlavných bezpečnostných hrozieb pre región, Európsku úniu aj svetovú bezpečnosť. Hoci sa téma Islamského štátu môže zdať príliš vzdialená pre stredoeurópske prostredie, jedná sa o fenomén, ktorý predstavuje hrozbu pre Európsku úniu ako celok. V posledných mesiacoch výrazne vzrástlo riziko teroristického útoku na území Európskej únie, ktoré súvisí s bezprecedentným počtom európskych občanov, ktorí sa pripájajú ako tzv. zahraniční bojovníci k bojom na Blízkom východe a následne sa vracajú späť do svojich domovských krajín. Predovšetkým tí európski občania, ktorí sa pripojili k bojom za Islamský štát, predstavujú po svojom návrate zásadný bezpečnostnú hrozbu pre európske štáty. Boj s radikalizáciou európskych moslimov smerom k militantnému islamizmu sa tak stal zásadnou bezpečnostnou otázkou.

V priebehu jednodňovej konferencie sa stretnú odborníci na bezpečnosť zo západnej Európy, USA a Izraela so svojimi českými kolegami, aby spolu diskutovali o súčasnom európskom vnútorne-bezpečnostnom prostredí. Po každom z troch panelov bude nasledovať diskusia s prítomnými členmi Parlamentu a zástupcami slovenských ministerstiev. ISFP konferencia si kladie za cieľ predstaviť témy radikalizácie smerom k militantnému islamizmu a de-radikalizačních protiopatrení politickým predstaviteľom a členom štátnej správy, a tým zvýšiť úroveň porozumenia týmto komplexným otázkam v krajinách Vyšehradskej skupiny.

Viac informácií o programe a registrácii nájdete tu.

Podrobnosti

Začiatok:
2. september. 2015 @ 12:00 am
Koniec:
5. september. 2015 @ 12:00 am
Webstránka:
http://www.evropskehodnoty.cz/internal_security_forum/insec/

Miesto udalosti

Praha, Česká republika

Organizátor

Evropské hodnoty