Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Transformácia stavebného zákona v kontexte modernizácie sietí v SR a EÚ

2. júla. 2019 @ 10:00 am - 12:00 pm

 

REGISTRÁCIA

 

Na nutnosť rekonštrukcie, ale aj novej výstavby moderných sietí naprieč Európskou úniou musí správne reagovať aj Slovenská republika. Nakoľko ide o dôležité projekty a nastavenia, ktoré budú mať zásadný vplyv na rozvoj celej spoločnosti, odvážna vízia prepojená s dobrou praxou a skúsenosťami môže byť kľúčom k úspechu.

Slovensko v súčasnosti zamestnáva najmä transformácia stavebného zákona, ktorá pri poslednom pokuse pred tromi rokmi neskončila úspešne. Aby sa podobnému scenáru predišlo, najnovší proces si bude vyžadovať rozsiahly konsenzus odborníkov, ale aj zainteresovanej verejnosti.

Podarí sa novej dvojici zákonov z dielne ministerstva dopravy a výstavby zabezpečiť zefektívnenie stavebného konania a procesov územného plánovania, zjednodušiť územné plánovanie, a ešte aj profesionalizovať orgány územného plánovania? A dokáže reforma súčasne uspokojiť aj dostatočný počet zapojených aktérov, nediskriminovať niektorých z nich a účinne riešiť okrem iného aj otázky digitálnej doby, ako získavanie a spracovávanie dát, na ktoré stále hlasnejšie upozorňuje aj Brusel?

Diskusia Transformácia stavebného zákona v kontexte modernizácie sietí v SR a EÚ vytvorí priestor na odbornú výmenu skúseností a pohľadov na vhodné riešenia.

 

PANELISTI:

  • Peter Ďurček, štátny tajomník, Ministerstvo dopravy a výstavby SR
  • Michal Bagačka, štátny tajomník, Ministerstvo vnútra SR
  • Milan Muška, výkonný podpredseda, Združenie miest a obcí Slovenska
  • Stanislav Janiš, predseda predstavenstva, Slovenský zväz výrobcov tepla
  • Peter Kováčik, manažér sektorovej politiky, legislatívy a stratégie, Zväz stavebných podnikateľov Slovenska / Republiková únia zamestnávateľov

 

MODERUJE:

  • Lucia Yar, EURACTIV Slovensko

 

PROGRAM:

09:45 – 10:00 Registrácia

10:00 – 11:30 Diskusia

11:30 – 12:00  Občerstvenie

 

REGISTRÁCIA

 

Podrobnosti

Dátum:
2. júla. 2019
Čas:
10:00 am - 12:00 pm

Organizátori

Telekom
Republiková únia zamestnávateľov
Združenie miest a obcí Slovenska
Slovenský zväz výrobcov tepla

Miesto udalosti

Európske informačné centrum Palisády 29, Bratislava