Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This event has passed.

Útek – krst knihy a diskusia s tvorcami

20. október. 2016 @ 6:00 pm - 7:00 pm

utek, utecenci, kniha utek

„Bol som najrýchlejší utečenec pod slnkom. Bežal som krížom cez krajinu a hľadal otca a miesto, kde by sme našli pokoj. Žiadne také miesto som ale nevedel nájsť ani po mnohých dňoch. Podľa mňa som prešiel hádam aj polovicu zemegule. Rozhodol som sa, že nezastanem, aj keby som mal prebehnúť celý svet.“

Útek – najnovšia kniha spisovateľa Mareka Vadasa a ilustrátorky Daniely Olejníkovej je správou o fantastickej ceste malého chlapca a jeho psa Alana naprieč mestami, krajinami a kontinentmi, na ktorých sa hrdinovia príbehu stretávajú s priateľstvom i odmietaním. Obyvatelia miest sú zosobnením vlastností, ktoré vedú k predsudkom, k odmietaniu čohokoľvek cudzieho a k pohodlnému ospravedlneniu svojho nezáujmu o osudy iného človeka. Dobrodružný príbeh je však aj príležitosťou nazrieť do sveta ľudí, pre ktorých je putovanie cez rozsiahle územia životnou nevyhnutnosťou, a to zvlášť v čase, kedy sa civilizačné pohyby stali témou číslo jeden aj u nás. Vďaka spojeniu imaginatívneho textu Mareka Vadasa a ilustrácií Daniely Olejníkovej sa tak pred nami odkrývajú zdanlivo ďaleké, exotické krajiny a ich ľudia, ktorí sú však v skutočnosti omnoho bližšie, ako sme si mysleli.

Krst knihy a stretnutie s tvorcami sa koná v rámci podujatí Literárny klub, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond pre podporu umenia.

 

Podrobnosti

Dátum:
20. október. 2016
Čas:
6:00 pm - 7:00 pm
Webstránka:
https://www.facebook.com/events/653687058124568/

Miesto udalosti

KC Dunaj, Bratislava

Organizátor

BRaK – Bratislavský knižný festival