Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This udalosť has passed.

Verejná kontrola miestnej samosprávy 2018

20. júl. 2018 @ 5:00 pm - 22. júl. 2018 @ 1:30 pm

Pozývame Vás na seminár

Ak vo Vašom meste či obci bojujete proti neprávosti, upozorňujete na prešľapy radnice, alebo sa hoci svojou aktivitou snažíte zlepšiť život vo Vašej komunite, 15. ročník semináru Kontrola miestnej samosprávy môže byť práve pre Vás.

Seminár sa uskutoční v peknom prostredí Veporských vrchov v Čiernom Balogu. Príďte aj Vy s nami diskutovať o tom, ako mesto otvoriť verejnej kontrole, ako pritom spolupracovať s lokálnymi médiami, Najvyšším kontrolným úradom alebo prokuratúrou. Venovať sa budeme aj témam, ako získať občiansku podporu na svoju stranu či zdieľaniu skúseností medzi účastníkmi z rôznych kútov Slovenska.

Ak sa chcete zúčastniť semináru s hosťami, ako sú primátor Hlohovca Miroslav Kollár, šéfredaktor Korzáru Jaroslav Vrábeľ, prokurátorka Okresnej prokuratúry v Brezne Janka Kupcová, Ľubomír Andrassy z NKÚ alebo aktivista a odborník na občianske kampane Juraj Rizman, vyplňte, prosím, do 24.6.2018 prihlasovací formulár a TIS Vás bude do konca júna kontaktovať.

Účasť na seminári, vrátane ubytovania a stravy, je z veľkej miery hradená Transparency, účastnícky poplatok predstavuje len 25 €. Keďže počet miest je obmedzený, účastníkov budeme vyberať tak, aby mali na seminári zastúpenie viacej i menej skúsení uchádzači či zástupcovia z rôznych krajov.

Bližie informácie o udalosti a programe nájdete tu.

Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu. Seminár je spolufinancovaný aj v rámci projektu Posilňovanie občianskej kontroly verejnej správy, ako aj z grantu Nadácie Eset.

Podrobnosti

Začiatok:
20. júl. 2018 @ 5:00 pm
Koniec:
22. júl. 2018 @ 1:30 pm
Webstránka:
https://www.facebook.com/events/224516518324507

Organizátor

Transparency International Slovensko

Miesto udalosti

Penzión Ski Čierny Balog – Koliba Urbanov vrch, Čierny Balog, Medveďovo 2210