Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This event has passed.

VIII. medzinárodná konferencia o zodpovednom podnikaní

12. máj. 2011 @ 12:00 am

To najlepšie, čo sa deje v oblasti zodpovedného podnikania, prinesie už 8. ročník Medzinárodnej konferencie o zodpovednom podnikaní.

Domácich a zahraničných odborníkov na aktuálne témy si budú môcť vypočuť účastníci konferencie 12. mája v hoteli Austria Trend Bratislava. V jej úvode sa bude hovoriť o úlohe štátov pri vytváraní udržateľnej ekonomiky. Minister hospodárstva SR Juraj Miškov bude diskutovar s veľvyslankyňami Dánska a Nórska o tom, ako vlády podporujú zodpovedné podnikanie. Výsledky reprezentatívneho prieskumu vnímania zodpovedného podnikania slovenskou verejnosťou predstaví Beata Hlavčáková z Nadácie Pontis/BLF.

Ďalší blok je zameraný na tému „zamestnanci a zodpovednosť“. Dotkne sa najmä problematiky zapájania zamestnancov do dobrovoľníctva aj prostredníctvom príkladov dobrej praxe. Diskutovať sa bude aj o tom, ako vplýva správanie sa k zamestnancom na ich lojalitu a výkonnosť. Výsledky štúdie Best Employers Slovakia predstaví Tereza Kožuská, senior konzultantka spoločnosti AON Hewitt.

Komunikácii zodpovedného podnikania vo firme sa bude svojou venovať Charity Hanley z britskej organizácie BITC. Na konferencii vystúpi s prezentáciou Ako presvedčiť vedenie, že zodpovedné podnikanie je pre firmu prospešné?. Súčasťou tohto bloku bude aj panelová diskusia so zástupcami médií o tom, prečo sa (ne)píše o zodpovedných aktivitách firiem v médiách a samotnej zodpovednosti médií.

V záverečnej časti konferencie budú mať účastníci možnosť vybrať si medzi dvoma paralelne bežiacimi blokmi. Jedným z nich bude téma životného prostredia a klimatickej zmeny, o ktorej porozpráva známy slovenský klimatológ Milan Lapin. Druhá sa bude venovať zodpovednému podnikaniu v malých a stredných podnikoch. V rámci nej sa účastníci konferencie dozvedia aj výsledky exkluzívneho reprezentatívneho prieskumu medzi malými a strednými podnikmi, ktorý realizovala Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania v spolupráci s Nadáciou Pontis.

Zdroj: Nadácia Pontis, http://www.blf.sk/12380

Podrobnosti

Dátum:
12. máj. 2011
Čas:
12:00 am
Webstránka:
http://www.blf.sk/12380

Miesto udalosti

Hotel Austria Trend, Bratislava

Organizátor

Nadácia Pontis, Business Leaders Forum