Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This event has passed.

Vplyv globálnej krízy na vývoj hospodárstva SR so zreteľom na trh práce

5. november. 2009 @ 12:00 am

Udalosť Navigation

Friedrich Ebert Stiftung zastúpenie v Slovenskej republike si Vás dovoľuje pozvať na prezentáciu štúdie

Vplyv globálnej krízy na vývoj hospodárstva SR so zreteľom na trh práce

Štúdiu predstaví jej autor Pavol Kárász. Prezentácia sa uskutoční vo štvrtok  5. novembra 2009 o 16:00 v konferenčnej sále hotela  Falkensteiner, Pilárikova 5,  Bratislava.

Štúdia vychádza zo súhrnného rozboru globálnej ekonomickej krízy a jej vplyvu na vývoj zamestnanosti a nezamestnanosti v zahraničí a analyzuje dopady na ekonomiku Slovenska so zreteľom na trh práce. Autor vychádza z dlhodobého formovania mechanizmov trhu práce a skúma špecifiká ich fungovania v nadväznosti na impulzy vysielané trhom tovarov a služieb. Pozornosť venuje vzťahu medzi ekonomickou výkonnosťou a zamestnanosťou resp. nezamestnanosťou, závislosti medzi fungovaním trhu práce a fungovaním trhu tovarov a služieb a tiež problematike dlhodobej nezamestnanosti. Analýza zahŕňa  aj hodnotenie protikrízových opatrení vlády vrátane kvantifikácie ich vplyvu na vývoj v oblasti nezamestnanosti. Štúdia  zahŕňa aj prognózu vývoja základných ukazovateľov trhu práce do roku 2012 a identifikáciu dôsledkov globálnej ekonomickej krízy na vývoj národného hospodárstva v pokrízovom období.

Veríme, že naše pozvanie prijmete a tešíme sa na Vašu účasť. Prosíme Vás, aby ste ju potvrdili na lukacova@fes.sk alebo tel. 02/5441 1209.

Podrobnosti

Dátum:
5. november. 2009
Čas:
12:00 am
Webstránka:
http://www.fes.sk/index.php?n1=6&n2=1

Miesto udalosti

Bratislava

Organizátor

Friedrich-Ebert Stiftung