Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This event has passed.

Vyhlásenie výsledkov súťaže pre stredné školy v rámci programu Euroscola 2008

9. január. 2008 @ 12:00 am

Pozývame Vás na tlačovú konferenciu Informačnej kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku, ktorá sa uskutoční v stredu, 9. januára 2008 o 10:30 hod. v priestoroch Informačnej kancelárie Európskeho parlamentu na ul. Palisády č. 29 v Bratislave.

Témou tlačovej konferencie bude:

  • vyhlásenie výsledkov súťaže pre stredné školy v rámci programu Euroscola 2008
  • aktivity Informačnej kancelárie Európskeho parlamentu v roku 2008

Informovať Vás bude riaditeľ Informačnej kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku, Robert Hajšel.

Prítomní budú aj zástupcovia škôl, ktorí sa úspešne zapojili do súťaže Euroscola 2008.

Informačná kancelária Európskeho parlamentu vyhlási jedenásť víťazných stredných škôl, ktorých študenti v priebehu tohto roka navštívia Európsky parlament v Štrasburgu a so svojimi rovesníkmi si otestujú jeho fungovanie. Prvých 25 študentov odcestuje v sprievode pedagógov do Štrasburgu už 18.januára.

Počas tlačovej konferencie budú novinárom k dispozícii aj zástupcovia škôl, ktorí sa úspešne zapojili do tohto ročníka programu Euroscola.

Všetky školy, ktoré sa zapojili do súťaže, museli usporiadať jedno alebo viac podujatí (besied, workoshopov, výstav) európskeho rozmeru s prvkom diskusie s poslancami EP alebo zástupcami regionálnych orgánov. Cieľom  týchto podujatí je diskutovať o EÚ, jej smerovaní, úspechoch a problémoch a mieste mladých ľudí.

Program Euroscola vytvoril Európsky parlament s cieľom oboznámiť mladých ľudí s fungovaním tejto nadnárodnej inštitúcie a umožniť im vymeniť si názory na zaujímavé témy a podnietiť ich k učeniu sa jazykov. Pracovné dni Euroscola sa konajú od roku 1989 a každoročne sa na nich zúčastňuje  okolo 10 000 mladých ľudí z celej EÚ.

Podrobnosti

Dátum:
9. január. 2008
Čas:
12:00 am

Miesto udalosti

Bratislava

Organizátor

Informačná kancelária EP