Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This event has passed.

Young volunteers Stand up

7. september. 2012 @ 12:00 am

Najmladšia slovenská europoslankyňa Katarína Neveďalová sa zúčastní od stredy 7. septembra do piatku 9. septembra II. Konferencie mládeže o dobrovoľníctve s názvom Young volunteers Stand up.
Aj vďaka kombinácií jej dvoch funkcií poslankyne Európskeho parlamentu a podpredsedníčky Európskeho mládežníckefo fóra (EMF), sa podarilo EMF zorganizovať najväčšiu akciu v rámci Európskeho roka dobrovoľníctva práve v priestoroch Európskeho parlamentu v Bruseli, ktorej sa zúčastní 1500 mladých dobrovoľníkov z celej Európy. Bohatý program počas nasledujúcich piatich dní (7.-11.9.) pozostáva z viacero prepojených interaktívnych diskusií, workshopov, a školení na tému dobrovoľníctva, ponúka možnosť prezrieť si množstvo dobrovoľníckych aktivít a samozrejme, keďže sa jedná o mladých ľudí nemôže chýbať ani festival, ktorý organizátori pomenovali Yo Fest (8.-9.9.), na ktorom sa predstavia rôzni zaujímaví umelci (Hot Cip, Ziggy, …).
Európske mládežnícke fórum (European Youth Forum YFJ) je nezávislá, demokratická platforma, ktorá združuje 98 národných mládežníckych rád a medzinárodných mládežníckych organizácií z celej Európy. EMF vytvára priestor pre aktívnu účasť mladých ľudí v spoločnosti s cieľom zlepšiť život mladých ľudí tým, že reprezentuje a obhajuje ich potreby a záujmy a zároveň záujmy všetkých členských organizácií v európskych inštitúciách, v Rade Európy a OSN.
Katarína Neveďalová pozýva všetkých mladých ľudí, aby spoločne na najväčšom podujatí v rámci Európskeho roka dobrovoľníctva zažili a zároveň oslávili dobrovoľnícku prácu.