Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Zmení EÚ slovenské lesy?

10 mája @ 11:00 am - 12:15 pm

V súvislosti s Európskou zelenou dohodou sa v Bruseli čoraz viac začína hovoriť o európskych lesoch. Hoci je lesné hospodárstvo predovšetkým v kompetencii členských krajín, budúcnosť lesov v najbližších rokoch ovplyvnia aj viaceré politiky vznikajúce na úrovni EÚ. Európska komisia v roku 2021 predstaví Stratégiu lesného hospodárstva, ktorá nadviaže na Stratégiu pre biodiverzitu do roku 2030, predstavenú ešte v minulom roku. Z pohľadu lesného poľnohospodárstva bude dôležitá aj podoba budúcej Spoločnej poľnohopsodárskej politiky, ktorú čaká reforma.

Otázky:

– Potrebuje EÚ nový politický rámec pre oblasť lesného hospodárstva? Čo by mala obsahovať nová Stratégia lesného hospodárstva (EU Forest Strategy), ktorú pripravuje Európska komisia?

– Akú úlohu by lesné hospodárstvo malo hrať v novej SPP a ako by Slovensko v pripravovanom Strategickom pláne na roky 2021 až 2027 malo motivovať správcov lesov k lešej ochrane lesov a ich udržateľnému obhospodárovaniu?

– Čo pre slovenské lesy bude znamenať desaťročná stratégia pre biodiverzitu?

– Ako by uvedené dva hlavné rámce mali na jednej strane prispieť k rozvoju potenciálu lesov zmierňovať dopady klimatickej zmeny, chrániť prírodu a biodiverzitu a na strane druhej pomôcť prispôsobiť lesy a hospodárenie v lesoch na nové klimatické podmienky?

Hostia:

  • Michal Wiezik, poslanec Európskeho parlamentu (Spolu-OD / EPP)
  • Viliam Pichler, predseda dozornej rady LESY SR, š.p.
  • Michal Tomčík, generálny riaditeľ sekcie lesného hospodárstva a spracovania dreva Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Diskusiu bude moderovať Marián Koreň, editor portálu EURACTIV Slovensko.

 

Diskusiu si môžete pozrieť tu:

Podrobnosti

Dátum:
10 mája
Čas:
11:00 am - 12:15 pm

Organizátori

EURACTIV Slovensko
Technická univerzita vo Zvolene

Miesto udalosti

Online diskusia