Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This event has passed.

Zverejnenie správy Amnesty International o nerovnom prístupe rómskych detí k vzdelaniu na Slovensku

15. november. 2007 @ 12:00 am

Udalosť Navigation

Amnesty International Slovensko si Vas tymto dovoluje pozvat na tlacovu konferenciu.

Téma: Zverejnenie správy Amnesty International o nerovnom prístupe rómskych detí k vzdelaniu na Slovensku

Amnesty International zverejní na tlačovej konferencii, ktorá sa uskutoční v Bratislave dňa 15. novembra 2007, správu, ktorá poukazuje na pretrvávajúcu segregáciu a diskrimináciu rómskych detí na Slovensku pri uplatňovaní ich práva na vzdelanie. Správa upozorňuje na nerovný prístup rómskych detí k vzdelaniu v porovnaní s deťmi z väčšinovej populácie, čo sa prejavuje napríklad ich, často bezdôvodným, umiestňovaním do špeciálnych škôl alebo segregáciou do škôl a tried, ktoré navštevujú výhradne rómske deti.

Správa s názvom "Stále segregovaní, stále v nerovnom postavení: Porušovanie práva na vzdelanie rómskych detí na Slovensku", bude verejnosti predstavená na dvoch tlačových konferenciách zároveň, v Bratislave a v Bruseli.

Čas a dátum: 15. november (štvrtok) o 11:00

Miesto: Slovenský syndikát novinárov, Veľká zasadačka, Župné námestie 7, Bratislava

Hostia:

Nicola Duckworth – Koordinátorka programu pre Európu a strednú Áziu Amnesty International Rubén Barbado – vedúci výskumného tímu Amnesty International pre Slovensko

Branislav Tichý – Riaditeľ Amnesty International Slovensko

Poznámky pre vydavateľov: Médiám bude poskytnutý priestor pre interview s predstaviteľom rómskej komunity na Slovensku, ktorý bude na tlačovej konferencii prítomný.

Amnesty International pripravila videonahrávku pre potreby médií. Obsahuje zábery z rozhovorov s rómskymi rodinami žijúcimi v osadách odrezaných od dodávok vody a elektriny, zábery ilustrujúce ťažkosti, ktorým rómske deti čelia, ak sa chcú dopraviť do školy, ukážky segregovaných rómskych základných a materských škôl, ako aj rozhovory s jedným zo školských inšpektorov a predstaviteľom Ministerstva školstva SR.

Okrem toho Amnesty International pripravila CD s fotografiami rómskych detí v škole a doma, pre potreby tlačených a internetových médií.

Monika Navrátilová
Tlačová hovorkyňa/Press Officer
Amnesty International Slovakia
Karpatská 11
811 05 Bratislava
Slovakia
tel./fax: +421 2 544 19 660
www.amnesty.sk
mob.: 0918 938 482

Podrobnosti

Dátum:
15. november. 2007
Čas:
12:00 am

Miesto udalosti

Bratislava

Organizátor

Amnesty International