A.MERKELOVÁ: Obchodná dohoda medzi EÚ a Ukrajinou nie je namierená proti Rusku

Berlín 23. októbra (TASR) - Nemecká kancelárka Angela Merkelová vyhlásila, že dohoda o voľnom obchode medzi Európskou úniou (EÚ) a Ukrajinou nie je namierená proti Rusku. Dodala, že Berlín sa snaží o dobré obchodné vzťahy s Ukrajinou aj s Ruskom. Informovala o tom agentúra Reuters.

Berlín 23. októbra (TASR) – Nemecká kancelárka Angela Merkelová vyhlásila, že dohoda o voľnom obchode medzi Európskou úniou (EÚ) a Ukrajinou nie je namierená proti Rusku. Dodala, že Berlín sa snaží o dobré obchodné vzťahy s Ukrajinou aj s Ruskom. Informovala o tom agentúra Reuters.

“Táto obchodná dohoda nie je namierená proti Rusku,” povedala Merkelová na nemecko-ukrajinskej ekonomickej konferencii v Berlíne. “Naopak, my chceme, aby Ukrajina mala dobré ekonomické vzťahy s Európskou úniou, s Nemeckom, ale zároveň aj s Ruskom.”

Merkelová tlačila na Ukrajinu, aby pokračovala v ekonomických reformách, bojovala proti korupcii a obmedzila vplyv oligarchov. Vyhlásila totiž, že nemecké firmy sú pripravené investovať, ak budú v krajine zodpovedajúce podmienky.

Ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk uviedol, že v uplynulých mesiacoch sa v ekonomike začala objavovať pozitívna dynamika. Dodal, že Ukrajina potrebuje pri implementácii reforiem pomoc Nemecka.

1 lom pop

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA