B. ZALA: Európsky parlament pád eura nepripúšťa, postoj Slovenska mu nevadí

Bratislava 16. septembra (TASR) - Európsky parlament (EP) nepripúšťa pád eura a všetky inštitúcie Európskej únie (EÚ) sú ochotné urobiť všetky kroky pre to, aby k tomu nedošlo. "Nikto nepripustil, že by mohlo dôjsť k defaultu Grécka," opísal na dnešnej tlačovej konferencii situáciu v EP jeho poslanec a vedúci slovenskej delegácie europoslancov za Smer-SD Boris Zala. Predstavitelia EP podľa ...

Bratislava 16. septembra (TASR) – Európsky parlament (EP) nepripúšťa pád eura a všetky inštitúcie Európskej únie (EÚ) sú ochotné urobiť všetky kroky pre to, aby k tomu nedošlo. “Nikto nepripustil, že by mohlo dôjsť k defaultu Grécka,” opísal na dnešnej tlačovej konferencii situáciu v EP jeho poslanec a vedúci slovenskej delegácie europoslancov za Smer-SD Boris Zala.

Predstavitelia EP podľa Zalu zastávajú jednoznačné stanovisko, že ak Grécko bude plniť podmienky, ktoré prijalo 21. júla, tak sa v eurozóne použijú všetky prostriedky na to, aby si Grécko požičiavalo peniaze podstatne lacnejšie ako doteraz. “Grécko je totiž len spúšťací mechanizmus toho, čo sa deje v samotnej eurozóne,” podotkol Zala.

Podstatné je však v súčasnosti podľa neho odhodlanie EÚ pokračovať v oveľa hlbšej integrácii. “Zazneli presne formulované výzvy, a to priamo z úst Barrosa (predseda EK José Manuel Barroso; pozn. red.) na postup k tomu, čo môžme nazvať federatívne štruktúry v rámci Európskej únie,” informoval Zala. Ako tvrdí, tento názor nezaznel len od predsedu Európskej komisie (EK), ale aj od predsedov všetkých rozhodujúcich politických skupín v rámci EP.

Na poli EP sa zatiaľ postoj Slovenska, ktoré pristúpi ako posledné ku ratifikácii eurovalu, nevníma ako špecifický, alebo výnimočný. “Je tu samozrejme výzva EK a myslím si, že aj Európskej rady, aby sa tak udialo do konca septembra,” povedal dnes Zala.

UPOZORNENIE: TASR ponúka k správe zvukový záznam, fotoreportáž a videozáznam.

har pop

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA