Barroso: Nie sú plány na vytvorenie európskej ratingovej agentúry

Sydney 6. septembra (TASR) – Predseda Európskej komisie José Manuel Barroso dnes uviedol, že neexistujú plány na založenie európskej ratingovej agentúry.

"Nie je zámer na vytvorenie akéhokoľvek druhu verejnej ratingovej agentúry," potvrdil Barroso, ktorý je na návšteve Austrálie.

Ako dodal, Európska únia sa ešte nevzdala v súvislosti so zablokovanými rokovaniami o svetovom obchode v Dauha. Európski lídri sú odhodlaní podporovať finančnú stabilitu eurozóny, upozornil zároveň predseda EK.

"Urobil sa veľký kus práce a v súčasnosti sa nachádzame uprostred procesu dokončovania veľmi komplexnej architektúry. Môžem vám veľmi úprimne povedať, že verím v pevné odhodlanie lídrov eurozóny a členských štátov podporovať finančnú stabilitu eurozóny a eura," vyhlásil predseda EK.

Európska únia podľa Barrosa pracuje na prijatí presvedčivých a dlhodobo účinných spôsobov pre riešenie problémov súvisiacich s národnými rozpočtami a vládou eurozóny. Dlhová kríza v eurozóne v pondelok otriasla svetovými trhmi v Európe a opätovne tak vyvolala obavy návratu Európy do recesie a novej bankovej krízy, uviedla agentúra Reuters.

1 20 zsl dam

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA