Belgicko: Nové prijímacie centrá pre utečencov vytvárajú pracovné miesta

Brusel 10. augusta (TASR) - Dvesto ľudí zamestnajú Belgická federálna agentúra pre azylovú politiku (Fedasil) a národná pobočka Červeného kríža v reakcii na zvýšenie počtu miest v prijímacích strediskách pre žiadateľov o azyl v Belgicku. Uviedla to dnes tlačová agentúra Belga. Noví zamestnanci budú zamestnaní na základe zmluvy na dobu určitú.

Brusel 10. augusta (TASR) – Dvesto ľudí zamestnajú Belgická federálna agentúra pre azylovú politiku (Fedasil) a národná pobočka Červeného kríža v reakcii na zvýšenie počtu miest v prijímacích strediskách pre žiadateľov o azyl v Belgicku. Uviedla to dnes tlačová agentúra Belga.

Noví zamestnanci budú zamestnaní na základe zmluvy na dobu určitú. Zvýšenie počtu nových zamestnancov je nevyhnutné po tom, ako federálna vláda minulý piatok schválila žiadosť štátneho tajomníka pre imigračnú politiku Thea Franckena vytvoriť nové “núdzové” dodatočné miesta na príjem narastajúceho počtu imigrantov a žiadateľov o azyl. Vláda rozhodla o vytvorení 2500 dodatočných miest na príjem azylantov.

Francken presadil, aby okrem doterajších prijímacích stredísk, ktoré sú už preplnené, boli k dispozícii na tento účel aj nevyužité vojenské kasárne, v ktorých možno umiestniť niekoľko stoviek žiadateľov o azyl. Rada ministrov za účelom zvýšenia kapacity v prijímacích centrách vyčlenila zo štátneho rozpočtu sumu 15 miliónov eur.

(spravodajca TASR Jaromír Novak) dem

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA