Belgicko: Štátnemu tajomníkovi pre migráciu sa vyhrážajú smrťou

Brusel 18. augusta (TASR) - Belgický štátny tajomník pre azylovú a migračnú politiku Theo Francken dostal cez uplynulý víkend správy, v ktorých sa mu neznáma osoba vyhráža smrťou v súvislosti s otvorenejšou štátnou politikou voči imigrantom a žiadateľom o azyl, uviedla tlačová agentúra Belga. Francken, ktorý je členom protiimigrantsky zameranej Novej flámskej aliancie (N-VA), presadil vo ...

Brusel 18. augusta (TASR) – Belgický štátny tajomník pre azylovú a migračnú politiku Theo Francken dostal cez uplynulý víkend správy, v ktorých sa mu neznáma osoba vyhráža smrťou v súvislosti s otvorenejšou štátnou politikou voči imigrantom a žiadateľom o azyl, uviedla tlačová agentúra Belga.

Francken, ktorý je členom protiimigrantsky zameranej Novej flámskej aliancie (N-VA), presadil vo federálnej vláde projekt na zvýšenie počtu miest v prijímacích centrách pre imigrantov a žiadateľov o azyl. Podľa jeho návrhu bude pre tento účel vyčlenených aj niekoľko nevyužitých vojenských kasární. Prvou z nich by mala byť kasáreň v meste Tournai na juhu krajiny.

Francken pred niekoľkými dňami oznámil, že len v priebehu mesiaca júl úrady dostali okolo 3000 žiadostí o azyl, čo je podľa jeho slov “neslýchané”. Dočasným riešením bolo ubytovanie 900 azylantov v stanoch z armádnych zásob. V najbližších týždňoch by malo byť k dispozícii 2700 nových miest pre ubytovanie azylantov.

Flámsky denník Het Laatste Nieuws dnes uviedol, že Franckenov postoj k otázke riadenia prílivu migrantov bol zrejme dôvodom anonymnej vyhrážky, ktorú politik dostal v priebehu víkendu.

Išlo o e-mail písaný vo francúzštine, v ktorom zatiaľ neznáma osoba upozornila Franckena, že by mal sám dávať peniaze “všetkým týmto migrantom, keď je toľko nezamestnanosti v krajine”. V pokračovaní neznámy odosielateľ vyjadril svoju túžbu umiestniť “granát do úst” štátneho tajomníka.

Francken už podal sťažnosť na políciu, ktorá začala tieto hrozby vyšetrovať.

(spravodajca TASR Jaromír Novak) svi

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA