Blic: EÚ zvažuje zriadenie centra pre 400.000 utečencov na juhu Srbska

Belehrad/Atény 10. augusta (TASR) - Európska únia zvažuje zriadenie centra pre 400. 000 utečencov na juhu Srbska. Informáciu priniesol v dnešnom vydaní srbský denník Blic s odvolaním sa na slová predsedu výboru pre obranu a bezpečnosť srbského parlamentu Momira Stojanoviča.

Belehrad/Atény 10. augusta (TASR) – Európska únia zvažuje zriadenie centra pre 400.000 utečencov na juhu Srbska. Informáciu priniesol v dnešnom vydaní srbský denník Blic s odvolaním sa na slová predsedu výboru pre obranu a bezpečnosť srbského parlamentu Momira Stojanoviča.

V Preševe na juhu Srbska je už v prevádzke národný záchytný tábor pre rádovo desiaťtisíce migrantov, najmä zo Sýrie, Afganistanu a Pakistanu. Cez Srbsko prechádza podľa periodika v súčasnosti ako cez tranzitnú krajinu smerujúc do západnej Európy ďalších 70.000 utečencov, píše denník.

X X X

Na gréckych ostrovoch Kós, Chios, Agathonisi, Samos a Lesbos zadržala tamojšia pobrežná stráž v uplynulých troch dňoch viac ako 1400 migrantov, väčšinu zo Sýrie. Informáciu priniesla tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na nemenovaného dôstojníka pobrežnej stráže.

Podľa rovnakého zdroja by väčšina z migrantov chcela pokračovať ďalej smerom do strednej Európy, ako aj do Švédska alebo Nórska.

3 le gon

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA