Budúci šéf EP Martin Schulz karhal európskych lídrov za krízový manažment

Baden Baden/Brusel 10. januára (TASR) – Martin Schulz, šéf frakcie socialistov a sociálnych demokratov v Európskom parlamente (EP), ktorý sa zrejme na budúci týždeň stane nástupcom Jerzyho Buzeka na čele EP, kritizoval európskych lídrov za prístup k riešeniu dlhovej krízy.

Hlavy štátov a premiéri sa podľa jeho slov pre stredajšie vydanie regionálneho nemeckého denníka Badisches Tagblatt, ktoré dnes citovala agentúra DPA, permanentne stretávajú, sľubujú riešenie, avšak to neprichádza.

Jednanie politikov masívne poškodilo dôveru investorov a občanov. Je potrebné, aby politici, ktorí chcú podporiť spoločnú európsku menu, konali precízne, transparentne a spoľahlivo, povedal nemecký europoslanec.

Martin Schulz sa vyslovil proti politike, ktorá by uprednostnila národné záujmy na úkor európskych. "Rozložiť národné záujmy 27 štátov na jednotlivé časti si Európa nemôže viac dovoliť, na to nie sme dostatočne silní," zdôraznil.

Martin Schulz (56) sa ako budúci predseda EP chce zasadiť o to, aby sa pôda tejto inštitúcie viac ako doteraz stala dejiskom verejne viditeľných a počuteľných diskusií o budúcnosti Európy.

3 le hy

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA