Chorvátsko nechá migrantov prechádzať do západoeurópskych krajín

Záhreb 16. septembra (TASR) - Migranti vstupujúci na územie členského štátu Európskej únie (EÚ) Chorvátska budú môcť pokračovať ďalej vo svojej ceste do západnej Európy. Oznámil to dnes tamojší premiér Zoran Milanovič a dodal, že v noci nadnes vstúpilo zo Srbska do Chorvátska zhruba 150 migrantov. "Chorvátsko je plne pripravené prijať týchto ľudí alebo ich nasmerovať tam, kam chcú ísť, čo je ...

Záhreb 16. septembra (TASR) – Migranti vstupujúci na územie členského štátu Európskej únie (EÚ) Chorvátska budú môcť pokračovať ďalej vo svojej ceste do západnej Európy. Oznámil to dnes tamojší premiér Zoran Milanovič a dodal, že v noci nadnes vstúpilo zo Srbska do Chorvátska zhruba 150 migrantov.

Chorvátsko je plne pripravené prijať týchto ľudí alebo ich nasmerovať tam, kam chcú ísť, čo je samozrejme Nemecko alebo škandinávske krajiny,” uviedol premiér v parlamente.

“Bude im dovolené, aby prešli cez Chorvátsko, a pomôžeme im. Pripravujeme sa na tú alternatívu,” dodal predseda vlády Milanovič, ktorého slová citovala agentúra Reuters.

Chorvátsko je členom EÚ od roku 2013, jeho začlenenie sa do schengenského priestoru je plánované v roku 2016.

1 12 clu svi

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA