Klaus hovoril so srbským prezidentom Tadičom o problémoch EÚ

Praha 29. augusta (TASR) – O vstupe Srbska do Európskej únie a o problémoch, ktoré EÚ rieši, hovoril dnes český prezident Václav Klaus so svojím srbským náprotivkom Borisom Tadičom na zámku v Lánoch. Ako informovala agentúra Mediafax, obaja prezidenti sa dohodli na vzájomnej spolupráci.

"Máme veľmi blízke názory na rôzne veci týkajúce sa politiky," konštatoval Klaus. Dodal, že je veľmi rád, že mohol srbského prezidenta prijať na zámku v Lánoch.

"Diskutovali sme o otázkach česko-srbských a srbsko-českých vzťahov, ale boli by sme radi, keby postupovali ďalej," dodal Klaus.

Zdôraznil, že ČR má pochopenie pre ambície Srbska vstúpiť do EÚ, varoval však pred problémami, ktoré únia rieši.

"Európska únia má mnoho dôvodov, aby sa zaoberala sama sebou. Bol by som však veľmi rád, keby si EÚ našla čas na riešenie vstupu Srbska," povedal český prezident.

Klaus sa obáva, píše Mediafax, že únia nevníma svoje problémy dostatočne vážne a vykonáva len kozmetické zmeny, "A ja viem, že to nestačí," poznamenal najvyšší predstaviteľ českého štátu.

Tadič ocenil, že ho Klaus prijal na zámku, kde býval prvý československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Rokovanie s Klausom zhodnotil kladne.

"Vynakladáme úsilie, aby sa rozšírila naša spolupráca nielen na politickej, ale i na ekonomickej úrovni. Budeme v rokovaniach pokračovať. Predovšetkým sa budeme zaoberať ekonomickými vecami," povedal srbský prezident podľa spravodajského servera Mediafax.cz.

12 dem hy

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA