ČR: Petíciu proti utečeneckým kvótam podpísalo viac ako 46.000 ľudí

Praha 10. júna (TASR) - Viac ako 46.000 ľudí podpísalo v priebehu uplynulých troch týždňov petíciu proti zavedeniu záväzných kvót pre prijatie utečencov v členských štátoch Európskej únie. Hárky s podpismi dnes líder zoskupenia Blok proti islamu Martin Konvička odovzdal v Prahe predstaviteľom poslaneckého klubu opozičného hnutia Úsvit, informovali dnes české médiá a rakúska agentúra APA. Jeho ...

Praha 10. júna (TASR) – Viac ako 46.000 ľudí podpísalo v priebehu uplynulých troch týždňov petíciu proti zavedeniu záväzných kvót pre prijatie utečencov v členských štátoch Európskej únie. Hárky s podpismi dnes líder zoskupenia Blok proti islamu Martin Konvička odovzdal v Prahe predstaviteľom poslaneckého klubu opozičného hnutia Úsvit, informovali dnes české médiá a rakúska agentúra APA.

Jeho predseda Marek Černoch pri prevzatí prisľúbil, že poslanci hnutia urobia maximum pre to, aby petícia nezapadla. Súčasne poznamenal, že daný problém vnímajú ako vážne nebezpečenstvo nielen pre ČR, ale celú Európsku úniu a podčiarkol, že problematiku imigrantov treba riešiť systémovo, čomu však stanovenie kvót nezodpovedá.

Konvička očakáva vzhľadom na vysoký počet podporných podpisov verejné prerokovanie petície na petičnom výbore českej Poslaneckej snemovne.

S kvótami, ktoré koncom mája navrhla Európska komisia, nesúhlasí ani vláda premiéra Bohuslava Sobotku.

12 5 le hy

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA