Diplomati EÚ rozhodli o nových sankciách voči Iránu

Brusel 1. decembra (TASR) - Predstavitelia vlád členských štátov Európskej únie sa dnes dohodli na novom kole sankcií voči Iránu. Na zoznam sankcií pribudlo ďalších 180 fyzických osôb a podnikateľských subjektov, uviedol nemenovaný diplomat EÚ pre tlačovú agentúru Reuters počas priebehu zasadania Rady ministrov pre všeobecné záležitosti v Bruseli.

Brusel 1. decembra (TASR) – Predstavitelia vlád členských štátov Európskej únie sa dnes dohodli na novom kole sankcií voči Iránu. Na zoznam sankcií pribudlo ďalších 180 fyzických osôb a podnikateľských subjektov, uviedol nemenovaný diplomat EÚ pre tlačovú agentúru Reuters počas priebehu zasadania Rady ministrov pre všeobecné záležitosti v Bruseli.

Medzinárodný tlak na prijatie určitého druhu nátlakových opatrení voči Teheránu stúpol po správe expertov Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE) z 8. novembra, v ktorej sa v súlade s názormi niektorých spravodajských služieb poukazuje na to, že islamská republika stojí na prahu finalizácie výroby atómovej bomby. Experti dodali, že iránski vedci prevádzkujú tajný výskum v jadrovej oblasti, spojený s vojenským priemyslom, čo Teherán stále popiera.

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA